Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Marmara Üniversitesi'nde olay

Murat DELİKLİTAŞ / İstanbul (DHA)
24 Nisan 2013
  Marmara Üniversitesi'nde olay

  Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü girişinde basın açıklaması yapan bir grup, Dicle Üniversitesi'nde yaşanan olayları protesto etti. Ortalık bir anda karıştı.

  Kadıköy’deki, Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi önünde yaptıkları basın açıklamasının ardından dağılan Yurtsever Üniversite Gençliği üyesi grup, karşıt görüşlü öğrencilerin saldırısına uğradı. Grup üyeleri, polis eşliğinde İETT otobüsüne bindiği sırada, yerleşke bahçesinden üzerlerine taş ve şişe yağdı.

  İŞTE OLAYLI PROTESTODAN FOTOĞRAFLAR

  Yurtsever Üniversite Gençliği üyesi 50 kişi, saat 13.30 sıralarında Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi önünde toplanarak Dicle Üniversitesi’nde yaşanan olaylarla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Açıklamanın ardından yürümek isteyen grup polis engeliyle karşılaştı. Yürümelerine izin verilmeyen grup üyeleri, polis eşliğinde bir İETT otobüsüne bindirildi. Bu sırada, karşıt görüşlü üniversite öğrencileri, yerleşke bahçesinden grubun üzerine taş ve şişe atmaya başladı.

  Çevik kuvvet polisleri kalkanlarla otobüsteki öğrencilere siper olurken, Yurtsever Üniversite Gençliği üyelerinden bazıları da ellerindeki şişeleri bahçeye doğru fırlattı. Polisin yerleşke bahçesinde emniyet tedbiri almasının ardından ortalık yatıştı. 

  Yurtsever Üniversite Gençliği üyelerini taşıyan otobüsün hareket etmesinin ardından olaylar tamamen sona ererken, polis yerleşke bahçesinden saldırıyı gerçekleştiren öğrencilerin yakalanması için çalışmalara başladı.

  MARMARA ÜNİVERSİTESİ'NDE OLAY

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  24/04/2013 - 17:34
  Eskiden solun karşısında duran karşı görüşlerin adı sanı belliydi ..şimdi karşıt görüşlüler birleşkeside belirsiz...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  24/04/2013 - 17:21
  hükümet 1980 öncesi hükümetlerin uyguladığı gibi *bana sağcılar cinayet işliyor* dedirtemezsiniz politikası uygularsa önümüzdeki yıllarda yeni 12 eylülleri görürüz.vatandaş olarak uyarıyorum...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  24/04/2013 - 17:18
  Allah askina üniversite protesto alani degil protestoyu gidip taksimde yapin
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  24/04/2013 - 17:07
  50-100 kişilik marjinal gurupların saçmalıkları yine.olay çıksında ne olursa olsun,ses getirelim,gündem olalım derdindeki berduşlar hepside.sadece konuşan insana hangi akılla saldırırsın ki?ne geçer eline?katılmassın söylenene,sende lafını söylersin olur biter.illaki kavgamı lazım?
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  24/04/2013 - 16:55
  adı üstünde ÖĞRENCİ, daha ne öğrendinizki isyan ve protesto ediyorsunuz, artık siyasi amaç taşıyan öğrenci gruplarında bu bir kültür olmuş, basın açıklaması adı altında polisi tahrik et sonra dayak ye ve haber ol, yada 5-10 öğrenci !! yumurta taş atarak politikacılara hakaret et haber ol.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  24/04/2013 - 15:53
  Bu nasil bir özgürlüktür?Birileri kendi dusuncelerini acikliyor,digerleri hayir olmaz diyebiliyor.Be mübarek insan,sende oteki tarafta gorusunu acikla.Illa kavgami gerek?universiteli gençler goruslerini serbestçe aciklamali.
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding