Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Üçüncü köprü havadan görüntülendi

28 Mart 2013
  Üçüncü köprü havadan görüntülendi

  Hürriyet’in uçağı üçüncü boğaz köprüsünün yapılacağı bölgeleri havadan görüntüledi.

  İstanbul’da yapılacak üçüncü Boğaz köprüsü inşaatına hız verildi. Yaklaşık 1 ay önce başlayan inşaatta köprünün geçeceği Beykoz Poyrazköy ve Sarıyer Garipçe güzergahında çalışmalar gözle görülür bir hal aldı.

  ÜÇÜNCÜ KÖPRÜ HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ
  HAVADAN ÜÇÜNCÜ KÖPRÜ İNŞAATI / FOTO GALERİ

  Hürriyet uçağının havadan görüntülediği çalışmalarda iki tarafta da köprünün ayaklarının konulacağı yerlerin belirlendiği görüldü.

  Köprü ayaklarının konulacağı noktalar düzlendi, güçlendirildi.

  Engebeli arazide bir yandan istinat duvarı yapılırken diğer yandan mühendislerin hesap çalışmaları sürüyor. Askeri bölge içinde kalan Sarıyer’deki inşaat sahasına bugün gazeteciler ilk kez girdi.

  Orman içinden toprak yolla ulaşılan inşaat sahası son günlerde yağan yağmurun da etkisiyle çamur deryasına döndü. Buna rağmen çalışmaların sürdüğü görüldü. İki yaka arasına denize iki büyük duba konulması dikkat çekti.

  BİR YILDA BÖYLE OLDU

   

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  28/03/2013 - 19:49
  Üçüncü köprüye değil yerine karşıyız. Bu köprünün yapılış amacı mevcut trafiği rahatlatmak değil Karadeniz kıyısına yapılacak karşılıklı 2 yeni şehir için şimdiden alt yapıdır. Yeni nesil muhafazakar elit tabaka için köprü ve ortasından geçen tramvay projesi bunun içindir.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  28/03/2013 - 17:59
  Hem İstanbul'da trafik çilesi var diye yakın hem de üçüncü köprüye itiraz et; bu insanlar gerçekten çok garip. Eee sabah işe giderken karda kışta yolda kaldık rezillik diye yakınıyor herkes. Trafik sorunu bitsin diyorsanız yapılan yola köprüye karşı olmayın.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  28/03/2013 - 17:54
  Siz hala kopruyle ugrasacaginiza, istanbul un iki noktasindan tuple deniz altindan gecis yapsaniz daha mantikli ve dogaya daha az zarar veren bir proje olurdu. Ingilizler ve fransizlar bunu otuz yil once yaptilar ve biz hala yapmaya cesaret edemiyoruz.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  28/03/2013 - 17:37
  istanbulun icinde yesillik kalmadi. simdi istanbulun cevresindeki yesillik yok oluyor. akciger hastaliklarinda patlama yasanacak.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  28/03/2013 - 17:30
  İstanbul boşuna dünyanın en zor şehri değil.İstanbullular trafik var diye ağlarlar,trafiği çözmek istersin,yine ağlarlar.Doğaya,tarihe,yerleşim birimine zarar vermeyecek bir yok,köprü,sistem varmıdır ki şikayet ediyorsunuz.Bilen varsa söylesinde adamlar onu yapsın.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  28/03/2013 - 17:27
  Diğer toplu taşıma sistemlerinin (Marmaray, Tüpgeçit, Taksim-Yenikapı) ve Avrasya Karayolu Tüneli'nin (Harem-Kennedy Caddesi Sahil Yolu) devreye girmesi beklenmeliydi. Buradaki asıl amaç İstanbul'un trafiğini çözmek fln değil kuzeyde yeni rant mekanları oluşturmaktır.
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding