Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Osmanlı ailesini topladı

AA
8 Mart 2013
  Londra'da Osmanlı toplantısı

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, dün akşam Sultan Abdülmecid'in torunlarının da aralarında bulunduğu Osmanoğlu ailesinin İngiltere'de yaşayan mensupları ile Londra Büyükelçiliği ikametgahında verilen akşam yemeğinde bir araya geldi. Davutoğlu, Osmanoğlu ailesini Şeb-i Aruz törenlerine davet etti.

  Yemeğe, aralarında Sultan Abdülmecid'in torunlarından Osman Selahaddin, Mehmed Ziyaeddin ve Ömer Abdülmecid Osmanoğlu'nun da bulunduğu yaklaşık 20 aile mensubu katıldı.

  Yemekte bir konuşma yapan Bakan Davutoğlu, bu buluşmanın çok özel ve tarihi bir nitelik taşıdığını, uzun yıllar yurtdışında yaşamakla birlikte kimliklerini ve Türkiye'ye bağlılıklarını kaybetmeyen Osmanoğlu ailesiyle bu vesileyle bir araya gelmekten büyük memnuniyet duyduğunu söyledi. Davutoğlu, bu buluşmanın çok daha önce yapılmasını arzu ettiğini, bundan sonra daha sık bir araya gelmeyi ümit ettiğini belirtti.

  BULUŞMADAN FOTOĞRAFLAR

  DAVUTOĞLU, ŞEB-İ ARUZ TÖRENLERİNE DAVET ETTİ

  Yurtdışındaki Türkiye Büyükelçiliklerinin, her Türk vatandaşı için olduğu gibi Osmanoğlu ailesi mensuplarının da evi olduğunu ve Londra Büyükelçiliğinde bundan sonra da benzer etkinliklerde kendilerini ağırlamaktan mutluluk duyulacağını ifade eden Bakan Davutoğlu, aile fertleri ile ayrıca önümüzdeki dönemde Türkiye'de de bir araya gelmeyi istediğini kaydetti. Davutoğlu, bu amaçla Osmanoğlu ailesi mensuplarını her yıl Aralık ayında Konya'da düzenlenen Şeb-i Aruz törenlerine davet etti.

  Osman Selahaddin Osmanoğlu da konuşmasında, Bakan Davutoğlu'na teşekkür ederek, yapılan bu jestin kendilerini çok duygulandırdığını, aile fertlerinin ilk defa bu kadar kalabalık şekilde bir araya geldiğini ve buna vesile olduğu için Ahmet Davutoğlu'na minnettar olduklarını söyledi.

  Önümüzdeki dönemde de benzer şekilde Davutoğlu ile bir araya gelmeyi arzu ettiklerini belirten Osman Osmanoğlu, bu çerçevede Konya'nın yanı sıra Osmanoğlu ailesi için özel bir yeri olan İstanbul veya Bursa'da da buluşabileceklerini belirtti.

  Osman Selahaddin Osmanoğlu:
  BAŞBAKAN’IN ECDADIYSA BİZİM DEDEMİZ

   

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  08/03/2013 - 14:48
  Değil Osmanlıyı Çanakkaleyi, Sarıkamışı dahi ununtturdular bize, Çanakkale gezisine gittiğimde. Emekli Albay Turhan bey ağlayarak Osmanlının kahramanlığını anlatıyordu. 250,bin şehit. Artık tüm gençlerimiz, çocuklarımız Çanakkaleye götürülmeli. Tarihimiz anlatılmalı.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  08/03/2013 - 14:18
  Önce Türklüğü asla kabul etmeyen ama Türkü savaşlarda en önde kullanan, başı sıkışınca 18. asrın sonlarından itibaren Türklükten medet uman, Batı daki bütün gelişmelere koyu bir dini bağnazlık içinde duyarsız kalıp, ülkemizi Sevr anlaşmasının trajedisine kadar sürükleyen Osmanlı.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  08/03/2013 - 14:18
  Osmanlı BİTTİ anlamayanlara tekrar söylüyorum BİTTİ. Biz Atatürk ve Silah Arkadaşlarının Kurduğu Laik, Demokratik, Sosyal bir HUKUK devletinde yaşıyoruz. osmanlıya özlemi olanlar bu ülke dışında istedikleri yerde yaşayabilirler ama osmanlı BİTTİ. Türkiye, halkı tarafından yönetilen bir Cumhuriyettir
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  08/03/2013 - 13:37
  KİMİLERİNİN HAYRAN OLDUKLARI HANEDAN KILIK KIYAFET İTİBARIYLA ZİYADESİYLE OLGUN, ASİL, ZEVKLİ VE ÇAĞDAŞ BİR GÖRÜNÜM ARZ EDİYOR.. BİRİLERİ SADECE BUNU ÖRNEK ALSALAR KENDİLERİ İÇİN KAZANÇ OLUR..
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  08/03/2013 - 13:36
  İngiliz mandasını savunmuş, eee dolayısı ile İngiltere' ye kaçmış kalan zırvadan Osmanlı atası diye bahsetmek ne acı. Bunlar hiçbir zaman Osmanlı olamadı, İngiliz de olamazlar.. Öyle ortada yaşayan varlıklar..
  Osmanli bana ne birakti diyen arkadaslar,söylim,Osmanli size Atatürk gibi bir insan yetistirdi,cumhuriyet yetistirebildimi bir Atatürk,Osmanli benim ecdadimdir herzaman saygiyi hak eder,ingiiliz ve fransiz degilimki Osmanlidan nefret edeyim,Cumhuriyetle Osmanliyi kiyaslamak cahilliktir..
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding