Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Dördüncü yargı paketi tamam

Oya ARMUTÇU / ANKARA
6 Mart 2013

  İmralı sürecinde kritik önem taşıyan ve KCK’lılara tahliye kapısını aralaması beklenen 4. Yargı Paketi’nde bütün bakanların imzalarının tamamlandığı, paketin Başbakan Tayyip Erdoğan’ın önünde olduğu bildirildi. Erdoğan’ın imzasının ardından paketin TBMM’ye gönderileceği kaydedildi.

  İmralı sürecinde kamuoyunun merakla beklediği 4. Yargı Paketi, Bakanlar Kurulu’nda 3 kez görüşülmüştü. Paket 2 revizyonun ardından Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararları ışığında, evli kadının sadece bekarlık soyadını kullanma hakkına ilişkin düzenleme başta, bazı düzenlemeler çıkarıldıktan sonra bakanların imzasına açılmıştı. Ancak bakanların imza süreci 3 haftayı bulmuştu. İmzaların bugün tamamlandığı ve Erdoğan’ın da imzasının ardından TBMM’ye sevk edileceği bildirildi.

  DANIŞMANI AÇIKLADI

  Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in Danışmanı Adnan Boynukara, akşam saatlerinde paketteki imzaların tamamlandığını Twitter’dan yazdığı mesajla da duyurdu.

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  06/03/2013 - 22:14
  YARGI PAKETLERİ CİDDİYETİNİ KAYBETTİ. BU DÖRDÜNCÜSÜ.YARGI KANUNLARI GENEL TASADIR. HER AN İSTEĞE GÖRE ÇIKMAZ. SIK ÇIKMASI KEYFE GÖRE AYARLANIYOR HAVASI VERİR. KANUNLAR CİDDİ VE BİLGİLİLERCE HAZIRLANMALI.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  06/03/2013 - 21:57
  10 yıldır yargı sistemini kurcalaya kurcalaya bir hal oldular.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  06/03/2013 - 21:04
  Anayasa değişikliği referandumunda evet diyenler bin defa pişmandır şimdi
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  06/03/2013 - 20:58
  Paketiniz batsın sizin! Bir kalemde eksikleri gideremeyen kafalar işbaşında olunca daha çooook paketler çıkar!
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  06/03/2013 - 20:58
  Beşinci ve sonraki paketleri bekliyoruz!.. Beceriksizler,tek paketle eksikleri gideremedikleri,bilgisizliklerinin tezahürü sonucudur!
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  06/03/2013 - 20:20
  Kim ne derse desin,plan aksamadan yürüyor.Daha ne paketler,oyalamalar göreceksiniz. Vatandaşın onca sorunu varken,yönetenler nelerle uğraşıyor,gündemi değiştiryor.Ölmüş insanı dirilttiler ve umut olarak ortaya çıkardılar.Başarısızlığı başarı gibi göstermeyi sayın başbakandan başkası beceremez..
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding