Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Eski ulaştırma bakanlarından Necdet Menzir vefat etti

İbrahim AKTÜRK-Haluk ATALAY/İSTANBUL,(DHA)
3 Şubat 2013
  Karakol basan müdür vefat etti

  Eski ulaştırma bakanlarından Necdet Menzir, tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

  Menzir, solunum yetmezliğine bağlı rahatsızlığı nedeniyle yaklaşık 5 aydır tedavi gördüğü International Hospital'da hayatını kaybetti.

  HASTANEDEN YAZILI AÇIKLAMA

  Yazılı yapılan açıklamada, "İstanbul Eski Emniyet Müdürü ve Eski Ulaştırma Bakanı 20. dönem İstanbul milletvekillerinden sayın Necdet Menzir 11 Eylül 2012 tarihinde International Hospital acil servisine solunum yetmezliği, kalp durması tanıları ile getirilmiştir. Yapılan tıbbi müdahale ile kalp tekrar çalıştırılmış, ardından hastanemizin yoğun bakım servisine alınarak yaklaşık 4 aylık bir süreyle takip ve tedavisi sürdürülmüştür. 02.02.2013 tarihinde saat 11:00 civarında tekrar kalp durması gerçekleşmiş olup, yapılan tüm müdahalelere rağmen yanıt alınamamış ve saat 12:02'de vefat etmiştir" denildi.

  NECDET MENZİR’İN GÖRÜNTÜLERİ  CENAZE NAMAZI YARIN

  Menzir'in cenazesinin, yarın Fatih Camii'nde ikindi namazından sonra kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedileceği öğrenildi.

  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, tedavi gördüğü Özel Yeşilköy International Hospital’de hayatını kaybeden Ulaştırma Eski Bakanı ve Eski Emniyet Müdürü Necdet Menzir’in yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu.

  Makam aracıyla hastaneye gelen Mutlu, "İstanbul’da hizmet vermiş, daha sonra bakan olarak ülkeye hizmet vermiş değerli bir büyüğümüz. Ailesine taziye ziyaretinde bulunmak için hastaneye geldik" diye konuştu.

  "SEVENLERİ AÇISINDAN ACIDIR"

  Vali Mutlu, hastane girişinde gazetecilere yaptığı açıklamada, "Uzun bir süredir yoğun rahatsızlığı devam eden sayın Bakanımız Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Öncelikle mekanı cennet olsun diyorum ve muhterem ailesiyle yakınlarına başsağlığı diliyorum. Tabi her fani ölümü tadacaktır ama sevilenlerin kaybı, sevenleri açsından acıdır. Bütün sevenlerine bir kez daha başsağlığı diliyorum"dedi.

  "AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİNE GELDİM"

  Menzir’in İstanbul Emniyet Müdürü olarak görev yaptığını hatırlatan Vali Mutlu, "Ülkemizde muhtelif yerlerde görevler yapmış, emniyet teşkilatında, İstanbul’da hizmet vermiş, daha sonra bakan olarak ülkeye hizmet vermiş değerli bir büyüğümüz. Ailesine taziye ziyaretinde bulunmak için hastaneye geldik" diye konuştu.

  "AĞIR BİR RAHATSIZLIĞI VARDI"

  Necdet Menzir’in bir süredir hastalığı nedeniyle tedavi gördüğünü belirten Mutlu, "Karaciğer değişikliği yapılmıştı. Başka bir rahatsızlıktan da problemleri mevcuttu. Ağır bir rahatsızlığı uzun süreden beridir çekiyordu. Tabi hastane şartlarında çok iyi bir bakımla ihtimam gösterildi. Ama vakti saati dolduğu vakit yapılacak bir şey yok" ifadelerini kullandı.Mutlu, taziye ziyaretinin ardından hastaneden ayrıldı.

  4 AY SONRA KALBİ İKİNCE KEZ DURDU

  Hastaneden yapılan açıklamada Menzir’in 11 Eylül 2011 tarihinde solunum yetersizliği ve kalp durması sebebiyle hastaneye kaldırıldığı belirtilerek " Hasta 4 ay hastanemizde tedavi görmüş 2 Şubat 2013’te yeniden kalbi durmuş ve tüm müdehalelere rağmen yaşama döndürülememiştir" dendi.

  Neclet Menzir’in Pazar günü Fatih Camiinde kılınacak ikindi namazından sonra Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verileceği belirtildi.

  NECDET MENZİR KİMDİR?

  Bursa'da 1945 yılında doğan Menzir, Ankara Polis Akademisi'ni bitirdi. Ordu, Denizli, Diyarbakır ve Olağanüstü Hal Bölge, Kocaeli ve İstanbul emniyet müdürlükleri yapan Menzir, 20. Dönem'de Doğru Yol Partisi'nden İstanbul milletvekili seçildi.
   
  1997-1998 yıllarında Ulaştırma Bakanlığı yapan Menzir, evli ve 2 çocuk babasıydı.     

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  03/02/2013 - 10:02
  Denizli de emniyet müdürü olduğu dönemde jojman bulamayan polisleri ev sahibi etti,yenişehirde ki menzir sitesi en eski bilinen sitelerdendir.Allah rahmet eylesin..
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  03/02/2013 - 9:34
  ALLAH RAHMET EYLESİN,YATTIĞI YER CENNET MEKAN OLSUN. EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ YAPTIĞI ZAMAN,BİRCOK TAŞ YERİNDEN OYNAMIŞTI... YAKINLARIAN SABIRLAR DİLERİM.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  03/02/2013 - 5:24
  Allah rahmet eylesin,Kendisi vatanını seven milletini seven doğru dürüst namuslu adaletli iyi biriydi kendisi ile emniyet teşkilatında ilklere imza attık. sevilen sayılan kişilikli bir devlet adamıydı.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  02/02/2013 - 22:06
  Degerli bir polisimizi daha yitirdik.Nur icinde yatsin..Polis kolejlerinden mezun olan polisler Sadettin Tantan ve onun gibi nice polisleri ornek almali.hurafeye itibar etmemeli bence
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  02/02/2013 - 21:33
  Rahmetli Necdet MENZİR,değerli bir Emniyet müdürü ve Bakandı.Hizmetleri unutulmaz. Nur içinde yatsın.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  02/02/2013 - 20:44
  Allah rahmet eylesin. Gerçek bir Devlet Adamıydı. Birde şimdikilere bak...
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding