Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Mardin'de 1 polis şehit oldu

A.A
17 Ocak 2013
  Mardin'de 1 polis şehit

  Mardin'de polis aracına yapılan silahlı saldırıda bir polis memuru şehit oldu.

  Alınan bilgiye göre, Mardin Devlet Hastanesi'nde görevli polis memurlarının içinde bulunduğu araca hastane önünde 3 terörist tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Saldırıda araçta bulunan bir polis memuru yaralandı. Arkadaşları tarafından hastaneye kaldırılan polis memuru kurtarılamadı.

  Bazı kurşunların etraftaki araçlara da isabet ettiği saldırı sonrasında çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı.

  Mardin Valisi Turhan Ayvaz, uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda 1 polis memurunun şehit edildiğini kaydetti.

  Vali Ayvaz, “Hastanenin acil servisi önünde polis memurlarına uzun namlulu silahlar ile saldırı düzenlendi. Saldırı 3 terörist tarafından yapıldı. Güvenlik güçlerimiz de karşılık verdi. Olayın hemen ardından teröristler kaçtı. Olayla ilgili geniş çaplı operasyon başlatıldı. Saldırıda yaralanan polis memurumuz hastanede şehit oldu” dedi.

  Bu arada şehit polis memurunun Kahramanmaraş nüfusuna kayıtlı Cengiz Engizek (37) olduğu öğrenildi.

  BAŞSAVCI OLAY YERİNDE İNCELEME YAPTI

  Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Dündar, polisin şehit edildiği olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Başsavcı Dündar, hastane yetkililerinden, hastaların mağdur edilmemesini isteyerek, "Bizler burada olay yeri incelemesi yaparken, acil vakası bulunan hastalarımızı da mağdur etmemek için onları doğru bir şekilde yönlendirelim. Delilleri toplamak için kısa bir süreliğine burayı düzenlememiz lazım. Tıbbi ve sıhhi açıdan önlemleri aldıktan sonra, buradaki girişleri kapatıp acil hastaları diğer kapıdan yönlendirelim. Şu da olmasın ama tıbbi açıdan acilen gelen hastalar geri gönderilmesin" dedi.

  16 İNŞAAT İŞÇİSİ GÖZALTINA ALINDI

  Bu arada olayla ilgili olarak hastanenin etrafındaki inşaatlarda çalışan 16 işçisinin, ifadesi alınmak üzere gözaltına alındığı bildirildi.

   

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  17/01/2013 - 12:08
  Biz toplum olarak ,düzen olarak ,teröre duyarsızlık olarak devam ettiğimiz sürece şehitlerimiz olmaya devam edecek ,şehit anneleri ve yakınları bizi toplum olarak af etsinler ,tüm şehitlerimizin önünde saygı ile eğiliyorum.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  17/01/2013 - 11:12
  apo ile yapılan görüşmelerden sonuç alınacağını düşünenler görüşmeler devam ederken bile saldırıların devam etmesini nasıl açıklarlar... pkk sadece apodan oluşmuyor! bunun kandil ve ab ayaklarını ikna edebileceğinizi mi düşünüyorsunuz???
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  17/01/2013 - 9:30
  "Bana değmeyen yılan bin yaşasın" atasözü ile yetişmiş bir milletiz, sorun yok,tavize devam.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  17/01/2013 - 0:57
  Bir kardeşim daha bu dünyadan zamansız, kalleşçe vuruldu. Arkada 2-3 bebek, dul, genç bir kadın, yüreği yanık ana baba kaldı. Ne suçu vardı senile benim güven içinde uyumamı sağlayan polisin? Suçu; polis olmak mı? Analar babalar evlatlarını polis, asker yapmasın mı? Bu vurdum duymazlık niye?
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  17/01/2013 - 0:36
  PKK nın silah bırakmayacağı, sahip olduğu güce ve bunun getirisi olan inanılmaz paralara Analar ağlamasın diye sırtını dönmez.Ortadan kaldırılmalı hatta kökü kazınmalıdır..ancak bundan sonra barış yapılabilinir..Bu durumda Hükümetin yaptığı Nasrettin Hoca'nın göle maya çalması gibidir..
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  17/01/2013 - 0:28
  " Mustafa ko$ar " biraz daha az AMERIKAN filmi izlersen, daha mantik dolu yorumlar yapacagini dû$ûnûyorum !!
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding