Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Cuma günü kar geliyor

BOLU, (DHA) - Özgür ÖZTÜRK/ ANTALYA, (DHA)
17 Aralık 2012
  İstanbul'a kar geliyor

  Tüm Türkiye yağışlı havanın etkisi altında. Yağışlı hava hafta sonuna kadar sürecek. Cuma günü ise kar ve karla karışık yağmur geliyor.

  İŞTE BEŞ GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  BOLU'DA KAR VE SİS

  Bolu Dağı’nın D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu geçişinde karla karışık yağmur ve yoğun sis nedeniyle ulaşım etkilendi.  

  Sabah saatlerinden itibaren Bolu Dağı’nın D-100 Karayolu ile TEM Otoyolu geçişlerinde karla karışık yağmurun yanı sıra sis nedeniyle görüş uzaklığının yaklaşık 40 metreye kadar düşmesi ulaşımı olumsuz etkiledi. D-100 Karayolu geçişinin Karanlıkdere ve Seymenler mevkiinde ise görüş mesafesi 10 metreye kadar düştü. Araçlarının sis lambalarını yakan sürücüler yavaş ilerlemek zorunda kaldı.

  TÜRKİYE'DEN YAĞIŞ MANZARALARI / FOTO GALERİ

  TEM Otoyolu’nun Bolu Dağı Tüneli mevkiinde ise sürücüler elektronik levhalarla yavaş gitmeleri ve yağış olduğu konusunda uyarıldı.

  VAN VE ERZURUM BEYAZA BÜRÜNDÜ / WEB TV

  RUSYA’DA KIYAMET ERKEN KOPTU

  ANTALYA İÇİN ŞİDDETLİ YAĞIŞ VE FIRTINA UYARISI

  Antalya, Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girdi. Bugün akşam saatlerinden itibaren artacak yağışlarla birlikte şiddetli rüzgar da etkili olacak.

  Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden yapılan uyarıya göre il bugünden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girdi. Yağışlar bugün akşam saatlerinden itibaren Manavgat- Gazipaşa arasında, 18 Aralık Salı ve 19 Aralık Çarşamba günleri ise gün boyu sahil şeridinde kuvvetli olacak. Yağışlar esnasında rüzgar güney yönlerden 20- 30 Knot (40-55 kilometre/saat) kuvvetinde esecek. Yağışlı hava 20 Aralık Perşembe günü sabah saatlerinden itibaren Antalya’yı terk edecek.

  Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, şiddetli yağışla birlikte ortaya çıkacak kuvvetli rüzgarın kara ve deniz ulaşımında aksamalar, su baskını, sel, taşkın, dolu, yıldırım ve çatı uçması gibi olumsuzluklara neden olabileceği konusunda ilgilileri ve vatandaşları uyardı.

  DOĞU DONUYOR: KARS - 26

  ORTA Akdeniz üzerinden gelen alçak basıncın etkisi altına giren Doğu Anadolu Bölgesi’ni, kar yağışı öncesi şiddetli soğuklar vurdu. Sıfırın altında 26 dereceyle Kars, Türkiye’nin en soğuk kenti oldu.

  Doğu Anadolu Bölgesi’nde önceki yıllara göre geç gelen kış; kendini nöce kar sonra dondurucu soğuklar ve sis ile gösterdi. Meteoroloji kayıtlarına göre, dün gece yaşanan en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Kars’ta 26, Erzurum’da 21, Ağrı’da 18, Ardahan’da 15, Iğdır’da 9, Muş’ta 7 ve Erzincan’da 4 dereceyi buldu. Kar kalınlıkları Ağrı’da 23, Kars’ta 13, Erzurum’da 8, Ardahan’da 7, Erzincan’da 2, Iğdır’da 1, kayak merkezleri olan Sarıkamış’ta 50, Palandöken’de 20 santimetre olarak ölçüldü.


  UÇAK SEFERLERİ İPTAL

  Van’da Yoğun kar yağışı ve sis nedeniyle sabah saatlerinde yapılması gereken Sun Ekspres Antalya- Van ve THY Ankara- Van seferleri iptal edildi. öğleden sonra da THY’nin İstanbul-Van, Pegasus Hava Yolları’nın İstanbul Sabiha Gökçen ile Sun Exspres havayollarının İstanbul Sabiha Gökçen seferleri de karşılıklı olarak iptal edildi. İptal edilmeyen İstanbul-Van uçağının da 1.5 saat rötar yaptığı, bununla ilgili gelişmenin daha sonra netleşeceği belirtildi.

  ERZURUM’DA 25 KÖY YOLU KAPALI

  Dondurucu soğukların etkisiyle çatılardaki sarkıtların boyu uzadı. Kars hayvan pazarında tacirlerin atkıları, soğuktan buz tuttu. Hayvan yetiştiricileri buz tutan bıyıkları, titreyen elleriyle pazarlık yapmaya çalıştı. Karayolları 12’nci Bölge Müdürlüğü sürücüleri buzlanmaya karşı uyararak, yanlarında zincir ve takoz bulundurmaları gerektiğini söyledi. Öte yandan Erzurum’da 25 köy yolunun merkezlerle bağlantısı kesildi. İl Özel İdare ekipleri köy yollarını açmak için çalışma başlattı.

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  17/12/2012 - 19:09
  cuma gününe dikkat istanbullu arkadaşlar..
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  17/12/2012 - 19:04
  kar yerine buz yağacak , buz . deniz donacak bu sene. köprü üzeri buz olucak arabalar 1. köprüden aşagı düşücek.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  17/12/2012 - 18:48
  @2pac Shakur. Ülkemiz konum itibariyle 4 mevsim yaşıyor her sene olduğu gibi bu yılda kış gelecek ve kar yağacak bundan kaçış varmı ? yok. E o zaman duygu sömürüsü yapmanın alemi ne
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  17/12/2012 - 18:35
  şirinceliye mont desteğinde bulunulsun.dünyanın geri kalanı zaten köy sandığına gidecek.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  17/12/2012 - 16:47
  @Angel Jose adlı yorumcu "panik yapmaya gerek yok gelsin" demiş! sokaklarda çaresiz çok insan var, yakacak masraflarıda malum ateş pahası. siz sıcak evinizde soğuk ve yağışlı havayı keyifle geçirin hiç bunları düşünmeyin...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  17/12/2012 - 16:42
  RUSYA YETKİLİLERİ 15 OCAKTA BÜYÜK KIŞ GELİYOR DEDİ BAKALIM ŞU ANDA RUSYA , DOĞU AVRUPA VE ORTA AVRUPADA KIŞ BAŞLADI 15 -20 GÜN SONRA ÜLKEMİZE GELİR O SOĞUKLAR...
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding