Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Hedef Kürdistan

11 Aralık 2012
  Bahçeli: Hedef Kürdistan

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, milletvekilliği dokunulmazlığının mutlaka yeniden ele alınması gerektiğini vurgulayarak, TBMM Genel Kurulu’nda 2013 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi Kanunu Tasarısı görüşmeleri üzerine yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

  * Anadil eğitimi ile ilgili adımlar, anadil savunma talebinin karşılanmasına dönük hazırlıklar, terörist başını muhatap alan yanlışlar ve Kandil’le kurulan pazarlık masaları mermi, mayın ve şehit olarak geri dönmüştür. Topraklarımızın bir kısmı dahil edilerek, önce özerklik, ardından federasyon, sonra da bağımsız Kürdistan’ın kurulması hedeflenmektedir. Kandil’i İmralı’dan sevk ve idare eder bir statüye çıkmıştır. Bu Türk devleti adına utanç değildir de nedir?
  * Türkiye’nin her tarafına dokunulmuş, her değeri hırpalanmıştır. Bunun için milletvekilliği dokunulmazlığı mutlaka yeniden ele alınmalıdır. Bu bizim içtenlikle beklentimizdir. Dokunulmazlık güvencesi Türk milletine karşı olmayı, dağda teröristlerle kucaklaşmayı korumamalı ve bunun sığınağı olmamalıdır.
  * Komşularla sıfır sorundan alayıyla sorun yaşayan bir konuma gerilenmiştir. ‘Ecdadımızın atıyla gittiği yerlere biz de gideriz’ anlayışı, neredeyse başını dahi çıkaramayacak bir duruma gelmiştir.”               


   

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  11/12/2012 - 20:35
  Sayın Bahçeli hedef Kürdistan değil,tüm Türkiyedir artık.Fakat bu hedefe ulaşmalarına siz partinizi güçlendirmiyerek YARDIMCI OLUYORSUNUZ.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  11/12/2012 - 11:13
  SN BAHÇELİ.EVET HEDEF KÜRDİSTANDIR FAKAT BU İŞ ANCAK DIŞ GÜDÜMLE OLABİLİR.LOZANDA İNGİLİZLERİN ŞİMDİLİK CEBİMDE DEDİKLERİ ŞARTLAR BUNU KAPSAR.İKTİDARINSA ÖNLEYEBİLECEK GÜCÜ VE İRADESİ PEK YOKTUR.BÖYLE BİR DURUMDA TÜRK MİLLETİNE DÜŞEN GÖREVSE "ORDULAR İLK HEDEFİNİZ KÜRDİSTAN " DEMEK OLACAKTIR.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  11/12/2012 - 11:00
  Siz o dediğiniz içinde "evet münasiptir" oyu kullansanız hiç şaşırmam!.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  11/12/2012 - 10:55
  sayin bahceli birakin bu işleri elektire 100 de 37 zam yapildi birazda bunlari konuşun
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  11/12/2012 - 10:55
  amerikada aynısını söylüyor, gidişatta o yönde. israilden irana kadar olan bölgenin yapısı değişiyor, bizi de etkileyecek. birileri çomak soktu bekliyor.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  11/12/2012 - 10:29
  o zaman ,her ihtiyaç duyduklarında destek olma...!
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding