Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Suriye vurdu Türk jetleri havalandı

Faruk BALIKÇI
3 Aralık 2012
  Bomba akını

  Şanlurfa’nın Ceylanpınar ilçesi sınır olan ve 8 Kasım’da muhaliflerin eline geçen Resulayn’ı bu sabah saat 10.20 sıralarında Suriye savaş uçakları tarafından 10’ar dakika aralıklarla ilçe merkezi bombalandı. Çok sayıda ölü olduğu öne sürüldü. Bombalamanın ardından Ceylanpınar'a büyük kaçış başladı.

  Ceylanpınar’a sınır olan Suriye’nin Resulayn ilçesinde 8 Kasım’da muhalifler ile Suriye ordusu arasında çıkan çatışmaların ardından ordu güçleri çekilerek muhalifler ilçeye hakim olmuştu. Suriye savaş uçakları ise 3 gün boyunca ilçeyi bombalamıştı.

  Ardından ise PYD ile muhalifler arasında Resulayn’da çıkan çatışmalar sonucunda her iki taraf anlaşarak ateşkes ilan etmişti. Suriye ordusu ise 2 hafta sonra sessizliğini bozdu. Şam’dan kalkan ve Resulayn semalarında dolaşan savaş uçakları saat 10.20 sıralarında ilçeyi bombaladı. Bombalama Ceylanpınar’dan izlenirken halk yeniden tedirginlik yaşadı.

  TÜRK JETLERİ HAVALANDI

  Bu ara Reuters haber ajansı ise Resulayn'a yönelik bombardımanın ardından Türk savaş uçaklarının havalandığını duyurdu.

  BÜYÜK KAÇIŞ

  Rasulayn’ın Suriye savaş uçakları tarafından bombalanmasının ardından yoğun göç başladı. Yaklaşık bin Suriyeli sınır kapısından kayıt altına alındıktan sonra Ceylanpınar’a giriş yaptı. Suriyelilerin bir kısmı yakınlarının yanına yerleşirken, bir kısım Suriyeli ise Çadırkente yerleşmek için başvuruda bulundular. Savaş uçaklarının bombalaması sonucu Ceylanpınar Devlet hastanesinde tedavi gören yaralılardan iki kişi ise hayatını kaybetti. Suriye savaş uçaklarının yeniden Rasulayn’ı bombalamasının tedirginliği yaşanıyor.

   

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  03/12/2012 - 16:00
  Batinin ve ABD nin amaci müslüman ülkelerde asiri dincileri iktidar yapmaktir. Libya, Misir ve Cezayirde asiri uclar iktidara geldiler. Aynisini Suriyede de olsun istiyorlar. Biliyorlarki asiri dinciler kadinlari eve kaparlar. Cahil olurlar. Cahillerde akilli evlat yetistiremez.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  03/12/2012 - 15:41
  Malesef gunumuz dunyasinda acimasiz olmak gerekiyor,yoksa o balyoz gelir birgun bizim basimiza patlar.Ne yazikki Abd ve israil gibi davranmassak ezilen oldurulen magdur olan bir millet olacagiz.mazluma yardim elbetdeki yapilir ama sert durusumuzdan odun verirsek bir sonraki ulke Turkiye olacak.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  03/12/2012 - 14:29
  abd, israilve akp suriyede muhalif terorunu destekliyor ve türkiyeye bu durus bize yakismiyor.. biz terorle savasanin yaninda olmamiz gerekirken terore yardim eder olduk.. muhalifler katliyam yapar esad suclanir muhalifler bize havan topu atar esad suclanir ama türk milleti bu yalanlara inanmaz
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  03/12/2012 - 14:25
  bizim jetler niye ve hangi gerekcelerle havalaniyor ki? adamlar kendi ülke sinirlarin icinde savasiyor. insallah esad muhalif denen terorden kurtulur ve suriye yine eski düzeninde huzur, baris ve rahatliga kavusur
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  03/12/2012 - 14:23
  esad'a esad diyemeyenler; siz acaba islam alemine hizmet ettiğinizi falan mı düşünüyorsunuz. yani esad esed olur ve düşerse suriye'ye barış huzur gelir ve başınız göğe mi erer yani. (yoksa esadın ortadan kaldırılması, israilin önündeki bir engelin daha bertaraf edilmesi midir? iyi düşünün)
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  03/12/2012 - 14:23
  NİYE BİZİM JETLER HAVALANIYOR Kİ? İSRAİL JETLERİ BAKSIN İCABINA... SENARYO...BOP... SAHİBİ ABD-İSRAİL...BİZ FİGÜRANIZ...SURİYE PARÇALANIRSA ABD-İSRAİL ÇÖKECEK PETROLLERİN BAŞINA BİR DE ÇAKMA KÜRT DEVLETİ KURULACAK BEKÇİ OLARAK....SENARYO BELLİ...IRAK 2...SİNEMALARDA...ÇOK YAKINDA..
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding