Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Vali Aydın: Dağda bize kurşun sıkan bizim evladımız

Turan KOYUNCU/ SİİRT, (DHA)
24 Kasım 2012
  Vali Aydın: Dağda bize kurşun sıkan bizim evladımı

  SİİRT Valisi Ahmet Aydın, Öğretmenler Günü töreninde, dağa çıkıp PKK’ya katılan çocuklarla ilgili konuştu. Aydın, "Allah korusun bir çocuk dağa çıktığı zaman bunun vebalini yüreğinizde hissetmeniz lazım.Bugün eline silah almış dağda bize kurşun sıkan o çocuk bizim evladımız. Bu konuda bizim de suçumuz var, müdürün de suçu var, öğretmenin de suçu var" dedi.

  Siirt Valisi Ahmet Aydın, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Aydınlar İlçesi’ndeki kutlamalara katıldı. Yeni göreve başlayan öğretmenlerin yemin törenini izleyen Vali Aydın, törenin ardından öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada, dağa çıkıp PKK’ya katılan çocuklarla ilglii konuştu. Aydın, öğretmenlerin öğrencilerine ayırdığı zaman için öğretmenlere minnettar olduğunu, eğitim için gece gündüz demeden çalışmak gerektiğini belirtti.

  Bir çocuğunun dağa çıkması büyük bir üzüntü ile karşıladıklarını ve bunun vebalinin büyük olduğunu söyleyen Aydın, şöyle dedi:  "Allah korusun bir çocuk dağa çıktığı zaman bunun vebalini yüreğinizde hissetmeniz lazım. O çocuğa ben bir şeyler verseydim, o çocuk dağa çıkmazdı demeniz lazım.

  Güven'e takipsizlik
  Daha önce ''Dağda ölen teröriste ağlayamıyorsanız insan değilsiniz'' diyen Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven ile ilgili soruşturma açılmıştı. Yürütülen soruşturmada Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Güven ile ilgili takipsizlik kararı verdi.
  Detayı için tıklayınız

  Bu konuda bizim de suçumuz var, müdürün de suçu var, öğretmenin de suçu var. Bugün eline silah almış dağda bize kurşun sıkan o çocuk bizim evladımız. Ben ilk geldiğimde de bunu söyledim. hakikaten üzülüyoruz keşke dağa çıkmasa keşke bir şeyler anlatabilsek.

  Ve inanın ben kaç sefer kaymakamlıkta da yaşadım. Terörist gelmiş teslim olmuş, ’Kaymakam bey, babam bana 5 bin lira para verseydi ben bugün terörist olmazdım’ diyen teröristten tutun da, şuna kızmış, öğretmenine kızmış, polise kızmış, jandarmaya kızmış, bir kızgınlıkla beraber dağa çıkmış çok çocuk var maalesef.

  Çıktıktan sonra da geri dönemiyorlar. Böyle bir sistem içerisindeler. Bu noktada öğretmenlerimize çok büyük görev düşüyor. Biliyorsunuz ’Siirt Okuyor’ kampanyamız çok önemli. 7’den 70’e okuyor kampanyası. Çocuklara kitap okutalım, çocukların akılları zihinleri gelişsin. Yani zeki çocuktan, okumuş çocuktan hiçbir zarar gelmez. Düşüncesi ne olursa olsun, sağcı olsun. solcu olsun, yeter ki okusun, her şeyin başı cehalettir."

  Fotoğraf, Siirt Valisi Ahmet Aydın'ın, Eruh ilçesine bağlı Dağdüşü, Görendoruk ve Dikboğaz Jandarma Karakollarında görev yapan Mehmetçikleri bayram ziyaretinde çekilmiştir.


  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  24/11/2012 - 17:55
  DEVLET VE HUKUMET NE YAPTIGINI GERCEKTEN BILMIYOR. E DAGDAN GELEN BAGDAKINI KOVAR TABI,BOYLE YONETICILERIMIZ OLUNCA....
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  24/11/2012 - 17:54
  BU VALİLER DEĞİŞİK BİR TAKIM DÜŞÜNCE VE HİSLERE SAHİP... !!!! HAYIR SAYIN VALİ...DAĞA ÇIKAN BİZE KURŞUN SIKAN NE BİZİM NE DE MEMLEKETİMİZİN EVLÂDI DEĞİL ARTIK. YANİ PKK NIN GÜNAHINI, HIYANETİNİ BİZLERE YÜKLEMEYİN. ZATEN ÇOĞU PARA İÇİN BU İŞTE...BEYAZ ZEHİR TİCARETİNDEN KAZANAN KANLI PARANIN PE
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  24/11/2012 - 17:52
  Bu nasıl bir devlet adamlığı. İçişleri bakanından valisine ve diğer kademe amirlerine varıncaya kadar boş konuşmak devlet geleneği haline getirildi. Hani PKK lı kendi rızasıyla gitmemiş. Bu adamların ayrıca demokrasi falan aradıkları da yok. Bu çok açık ortada ve bizimkiler alkış alma ihtimali oynuyo
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  24/11/2012 - 17:51
  Bizim boyle hayirsiz evlatlara ihtiyacimiz yok. Hepsini evlatlik verin!
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  24/11/2012 - 17:52
  Ana babası dururken hiç de vebal hissetmem ayrıca benim öz evladım vatanına hainlik etse askerimi polisimi şehit etse onu bile öldü sayarın. Onlara değil askerime polisime öğretmenime onların hainlik ettiklerine yanarım ancak herkes gözünü açsın ben de kürdüm beni neden kandıramadılar?
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  24/11/2012 - 17:47
  valı boşuna konuşma o çocuklara dağa çıkmasını öğretmenlermı dıyor pekı aileler ne iş yapar nıçın sahıp çıkmıyorlar salıver çayıra mevlam kayıra öyle değilmi sayın valım ondan vay vay
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding