Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Hakkari'de 5 asker şehit oldu

DHA
18 Kasım 2012
  Şemdinli'de beş asker şehit oldu

  Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Ortaklar köyü kırsalında çıkan çatışmada, 5 askerin şehit olduğu, 1 askerin de yaralandığı bildirildi. Çatışmalarda 4 terörist öldürüldü.

  Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nin Derecik Beldesi'nde bulunan Irak sınırındaki Balkaya Dağları'ndaki çatışma devam ederken şehit haberleri geldi. Saldırıda şehit olan askerlerin kimlikleri belli oldu. Şehit askerlerin isimleri şöyle: Üsteğmen Gökhan Korkut, Astsubay Çavuş Nihat Gün, Uzman Çavuş Mehmet Bostancı, Uzman Çavuş Bekir Çavuş, Uzman Çavuş Bilal Akgün.

  Balkaya Dağları'nın Habeşli Yaylası kesimindeki çatışmada 5 askerin şehit düştüğü ve bazı askerlerin yaralandığı belirtildi. Hakkari Valisi Orhan Alimoğlu, Şemdinli' deki çatışmada 5 askerin şehit olduğunu ve yaralıların bulunduğunu söyledi.

  Hakkari Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada ayrıca; "Şemdinli ilçesi kırsalında yürütülen operasyonlar sonucunda 4 terörist öldürüldü, 1' i yaralı 4 terörist sağ olarak ele geçirildi. 2 terörist ise  güvenlik güçlerine teslim oldu" denildi.

  ADANA

  Çatışmada şehit olan 32 yaşındaki Jandarma Astsubay Bekir Çavuş’un ölüm haberi, hasta olan anne-babasına verilmeden önce sağlık durumları ile ilgili önlemler alındı. Osmaniye’nin Kadirli nüfusuna kayıtlı olan ve Adana’da oturan baba Ali ile annesi Hürü’nün bir süredir rahatsız olduğu belirtildi.

  Şehit Çavuş’un eşi Eşeme ve oğlu Ataberk’in de Hakkari’deki evlerinde olduğu bildirilirken, şehidin ailesine acı haberin verilmesinden önce yakın akrabaları bilgilendirildi.

  KONYA

  25 yaşındaki Jandarma Astsubay Çavuş Nihat Gün’ün memleketi Konya’ya ateş düştü. Astsubay Çavuş Nihat Gün’ün şehit olduğunu haberi, merkez Karatay İlçesi’ndeki ailesine Konya Garnizon Komutanlığı yetkililerince verildi. Acı haberi alan aile fertleri gözyaşına boğuldu.

  Şehit Gün’ün, 1 ay önce evlendiği ve eşinin Ankara’da yaşadığı öğrenildi. Şehit Gün’ün baba evine ise Türk bayrakları asıldı.

  KONYA'YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ


  ANTALYA

  Çatışmada şehit düşen 5 askerden 27 yaşındaki Jandarma Üsteğmen Gökhan Korkut’un Antalya’daki baba evine ateş düştü. Nişanlı olan Üsteğmen Korkut’un Hakkari’ye 3 ay önce gönüllü gittiği, 2 yıl sonra evlenmeyi planladığı belirtildi.

  Antalya’da Erenköy Mahallesi 4851 Sokak’ta oturan aileye acı haberi, Antalya Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz verdi. Oğullarının şehit olduğu haberiyle baba Veli ve anne Leyla Korkut fenalaştı. Evin önünde hazır bulunan sağlık ekipleri, Korkut çiftine müdahale etti. Haberin duyulmasıyla şehidin yakınları ve arkadaşları, evin önünde toplandı. Şehidin baba evine 3 Türk bayrağı asıldı.

  2 YIL SONRA EVLENMEYİ PLANLIYORDU

  Bu yaz nişanlanan Üsteğmen Gökhan Korkut’un, Kayseri’de görevliyken aldığı komando eğitiminin ardından gönüllü olarak 3 ay önce Jandarma Özel Harekat Birliği’nde görevlendirildiği ve Hakkari’ye gönderildiği kaydedildi.

  Üsteğmen Korkut’un, Hakkari’de 2 yıl görev yaptıktan sonra Antalya’da nişanlısıyla evlenmeyi planladığı belirtildi.

  EŞİ VE OĞLUNU GÖREVE GİDERKEN BABAOCAĞINDA BIRAKTI

  Hakkari’deki görev yerine 1.5 yıl önce atanan Jandarma Astsubay Üstçavuş Mehmet Bostancı, görev yerine giderken eşi İhsaniye ve 3 yaşındaki oğlu Çağan’ı, eşinin memleketi Yozgat’ta bıraktı. Baba evinde kalan İhsaniye Bostancı, eşinin şehit olduğu haberini Yozgat'taki baba evinde aldı. Jandarma Komutanlığı'nda görevli Yarbay Mikail Tek ve İl Müftüsü Nuh Korkmaz tarafından acı haber, sağlık ekibinin kontrolünde şehit eşine iletildi.

  Şehit Astsubay Bostancı'nın kayınpederi Naim Alanyalı, televizyonda şehit haberlerini izledikleri sırada askerlerin geldiğini söyledi. Alanyalı, "Damadım 1.5 yıl önce Hakkari’ye gitti. Giderken eşini ve çocuğunu burada bıraktı. 20 gün öncesine kadar buradaydı 15 günlük izne gelmişti. 3 yaşındaki oğlu Çağan yetim kaldı. Şehidimiz Çorum’un Bayat nüfusuna kayıtlı, kendi yakınları orada. Biz de sabah oraya gideceğiz. Orada toprağa verilecek" dedi.

   ŞEMDİNLİ'DE ÇATIŞMA / WEB TV

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  18/11/2012 - 23:05
  başbakan tayyip bey içerdeki meseleler bitmiş hergün gazzeyi kurtaracaz diye nara atıyor bu işleri aynanın karşısında yapsada miillet icrat yapıyor zannetmesin bari....kendini kurtar hele bakalım..
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  18/11/2012 - 23:07
  Sayın Başbakanımız,İsrail Başbakanını örnek alsın....Büyük devlet olmak gözyaşlarıyla,esip gürlemekle olunmuyor...Gazze ile uğraşacağına,içerideki kanın gereğini yap...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  18/11/2012 - 23:26
  Pkk nı hedef ve taktikleri var.Türkiye'nin varmı? Yok-Yok-Yok-Yok-Yok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pkk ve tüm destekçileri bu ülkeden sürülmelidir. Alın size taktik,devlet erkanı....................................
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  18/11/2012 - 23:26
  Bu gencecik askerlere sebep olanlarin Allah belasini versin...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  18/11/2012 - 23:27
  sayin %50 ler sizin yuzunuzden bizimde basimiz agriyor.Erdoğan memleketini yönetmeyiu unuttu Gazzeyle Suriye ile mesgul.Acaba bir mukafat alirmiyium sevdasinda.Sonumuz hayirli olsun hic zannetmiyorumya.Sehitlerimizde nur icinde yatsinlar.Olan arkada biraktiklarina oluyor
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  18/11/2012 - 23:30
  bazı arkadaşlar suriyeyi gazzeyi düşünüyor ama memleketi düşünmüyor demişler.Türkiyenin savunma hatları misakı milli sınırlarından başlamaz. Ada olan amerikanın bile savunma hatları bakın nerelerden başlıyor. imparatorluklar geçmiş yüklerini hep sırtlarında taşırlar dert dediğiniz şeyler dermanımız
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding