Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Başbakanlık önünde kendini yaktı

Ümit ÇETİN - Fevzi KIZILKOYUN / ANKARA
7 Kasım 2012
  Kendini yaktı

  Başbakanlık önünde, Pazartesi günü gerçekleşen 'kuru sıkı tabancalı' saldırı girişiminin ardından bu kez de bir kişi üzerine benzin dökerek kendini yaktı.

  KİMLİĞİ BELLİ OLDU

  Başbakanlık, pazartesi günü yapılan silahlı eylemin ardından bugün de bir vatandaşın kendisini yakma girişimine sahne oldu. Görgü tanıklarının ifadesine göre, Başbakanlık önüne gelen Ömer Avdemir, “Beni mahvettiler” diye bağırdı ve üzerine benzin dökerek kendini ateşe verdi. Avdemir’in, Altındağ Belediyesi’nden alacağı olduğu, bunu tahsil edemediği için ekonomik zorluk nedeniyle bunalıma girdiği öne sürülüyor.

  KENDİNİ YAKMAK İSTEDİ / FOTO GALERİ

  YANGIN SÖNDÜRÜCÜYLE MÜDAHALE

  Başbakanlığın önüne araç girişini engellemek için konan bariyerlerin önüne gelen eylemci, üzerine benzin dökerek kendini ateşe verdi. Güvenlik kulübesindeki korumalar, bu tarz eylemlere karşı daha önceden bulundurulan yangın söndürücülerle müdahale etti.  Avdemir’in, elleri, yüzü ve vücudunun büyük bölümünde yanıklar oluştu.

  HASTANEYE KALDIRILDI

  Kendini yakan eylemci, başbakanlığın içine sokularak tedavi altına alındı. Ardından gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Başbakan Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan ile Koruma Daire Başkanı Ramazal Bal da olay yerinde inceleme yaptı. Olay yerine çağrılan itfaiye ekipleri de yerlerdeki yanık izlerini suyla temizledi.

  BAŞBAKAN’IN BELALILARI

  Başbakanlık'ta 3 el silah sesi

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  07/11/2012 - 21:11
  Adam kendini yakmış, selehattin çelik de bunlar daha ağır ceza verilmeli diyor. Daha ağır ceza ne olmalı bir söylersen belki sevgili AKP hükümeti yapar..
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  07/11/2012 - 17:03
  Herşey oyun zaten!. Gerçeğe bakan yok. Kral çıplak.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  07/11/2012 - 16:47
  vatandaşların korkusu yok,çünkü cezlar caydırıcı değil, onun için her önüne gelen her istediğini böyle kolaylıkla yapabiliyor.özellliklede adi suçlularla ilgili gerekli düzenlemeler yapılmadığı sürece bu tür olaylarla müçadele etmek zor.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  07/11/2012 - 16:31
  Ftich bir not yükseltti diye, herşeyi ona bağlamyın lütfen..Daha geçenlerde Moddy's notumuzu düşürdü diye demediğimizi bırakmadık. Bu kadar takım tutar gibi parti tutmayın sayın AKP liler...Adam bunalıma girmiş kendine zarar vermiş bu kadar basit..Allah şifasını versin..
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  07/11/2012 - 16:29
  başbakanlık önünde kasa fırlatanları jenerik yapan kanallar bu haberide jeneriklerine ekleyecek mi merak ediyorum?
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  07/11/2012 - 16:29
  yoruma bak fitch ın notumuzu yükselttiği şu günlerde diye yahu 1 ay önce fitch notunuzu düşürdüğünde bu gavurların işi bizi bağlamaz diyordunuz yükseltince iyi ve vatandaşı ne ilgilendirir fitc ın notu onu para babaları düşünsün vatandaşı etkileyen yok
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding