Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

15 yaşındaki kıza 11 tecavüz

Murat KİBRİTOĞLU/ADANA, (DHA)
7 Kasım 2012

  ADANA’da 15 yaşındaki E.E.’nin 2 yıl önce evden kaçtıktan sonra 11 kişinin tecavüzüne uğradığı ve otoyolda para karşılığında erkeklere pazarlandığı iddiasıyla 11 kişi gözaltına alındı, 15 kişi de aranıyor.

  E.E.’nin annesi Z.K. ile babası M.E. geçimsizlik nedeniyle ayrıldı. Annesi Z.K. ile birlikte yaşamaya başlayan ilköğretim 8’inci sınıf öğrencisi E.E., 2 yıl önce 13 yaşında iken sevgilisi 18 yaşındaki A.Y. için evden kaçtı. İddiaya göre E.E.’ye önce sevgilisi, ardından da 10 kişi tecavüz etti. Daha sonra akrabası olan 2 kadın, E.E.’yi otoyolda para karşılığında erkeklere pazarlamaya başladı. Bu süreçte evine gidip gelmeye devam eden küçük kız, okulunu da bıraktı.

  Geçen 1 Kasım’da evine gelmeyen kızının hayatından endişe eden anne Z.K., polise giderek şikayetçi oldu. Polis, küçük kızı ararken, anne Z.K. 3 Kasım’da tekrar polise başvurarak E.E.’nin evine döndüğünü söyledi. Bunun üzerine eve giden polis, psikolog gözetiminde küçük kızın ifadesine başvurdu. E.E., 1 Kasım günü A.K. isimli erkeğin yanında kaldığını ve tecavüze uğradığını anlattı. Küçük kız, daha önce de birçok erkekle para karşılığı ilişkiye girdiğini itiraf etti. Polis, E.E.’nin kendine tecavüz ettiğini ileri sürdüğü sevgilisi A.Y. ile birlikte M.D. (41), B.T. (38), Y.E. (19), M.T. (19), H.H.Ç. (17), O.G. (23), T.C.(18), H.A.K.(18), kızı erkeklere pazarlayan kadınlar H.B. (39) ile F.D.’yi (23) gözaltına aldı. Polis, E.E.,’nin geceyi birlikte geçirdiğini söylediği A.K.’nın da aralarında bulunduğu 15 kişinin yakalanması için çalışma başlattı.

  ’KAÇ KİŞİ İLE İLİŞKİYE GİRDİĞİMİ BİLMİYORUM’

  Küçük kız psikolog eşliğinde verdiği ifadede, 2 yıl boyunca otoyolda birçok kişiyle birlikte olduğunu ancak bu kişileri tanımadığını anlattı. E.E., ifadesinde şunları söyledi:

  "11 kişinin tecavüzüne uğradıktan sonra akrabalarım olan H.B. ve F.D.’nin aracılığıyla otoyolda erkeklerle birlikte oldum. Bu kişilerden 50 - 100 lira arasında para alıyordum. Ama ablalar bana hep 30 lira veriyordu. Ayrıca otoyoldaki erkekler yaşım küçük olduğu için özellikle benimle birlikte olmak istiyorlardı. Bazen isteğimle, bazen de tehditle birlikte oluyordum. Ancak artık kimseyi istemiyorum. Bu kişilerin hepsinden şikayetçiyim. Hepsinin cezalandırılmasını istiyorum."

  Gözaltına alınan şüpheliler ifadelerinin ardından geniş güvenlik önlemi altında adliyeye sevk edildi.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  07/11/2012 - 15:27
  Birileri hala park ta elele tutusanlarla ugrasiyor; Bir baskadir benim güzel Ülkem!!!
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  07/11/2012 - 15:26
  Bilmiyorrum ama söylenecek cok söz var tepkisiz kalmak istemiyorum ama diger yandanda eger kisi sapik ise bunu hic bir sey durdduramaz, allah belaalarini versin sereften mahrum insanlarin, sorarim bu kucucuk kizlara nasil nefis uyanir aklim almiyor...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  07/11/2012 - 14:36
  "Ayrıca otoyoldaki erkekler yaşım küçük olduğu için özellikle benimle birlikte olmak istiyorlardı." şunu okuyunca insanlığımdan utandım yemin ederim...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  07/11/2012 - 14:26
  Sorun değil Fitch notumuzu artırda ya o yeter (!)
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  07/11/2012 - 14:25
  13 yaşındaki kız evden kaçıp 18 yaşındaki sevgilisi ile birlikte olmayı seçiyorsa onunla ilgilenmeyip başıboş ve cahil bırakan, evde kendisine mutlu bir yuva sağlayamayan ailesi bu durumun sorumlusudur.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  07/11/2012 - 14:21
  Parkta sevgilinle el ele gezmek ahlaksızlıksa bu nedir.
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding