Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Bağcılar'da aile katliamı: 6 ölü

Ozan URAL - Sefa KIDIK - Erhan TEKTEN Kamera: Ramazan EĞRİ - Uğur ALAATTİROĞLU - İSTANBUL DHA
4 Kasım 2012
  Bağcılar'da aile katliamı: 6 ölü

  Bağcılar'da dün gece cinnet getiren Engin Sargık, 7 çocuğu, eşi ve kardeşini vurduktan sonra kendi başına sıkarak intihar etti. 6 kişi hayatını kaybetti. 4 kişi de yaralandı. Katliam yapan babanın, kardeşi ile eşi arasında bir ilişki olduğundan şüphelendiği ve bu nedenle cinnet geçirdiği öne sürüldü.

  Olay dün akşam saat 23.30 sıralarında meydana geldi. Tekstil işiyle uğraştığı öğrenilen Engin Sargık (36) cinnet getirerek, eşi Sacide (38), çocukları Suzan (17), Salih (16), Sevda (15), Gülcan(14), Ercan (11), Erhan (8), Abidin (5) ile kardeşi Bayram Sargık'ı silahla başlarından vurdu. Engin Sargık son kurşunu da kendi kafasına sıktı.

  Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis, Sevda, Suzan, Salih ve Bayram Sargık'ın cesetleriyle karşılaştı.

  İSTANBUL'DA BABA CİNNETİ / FOTO GALERİ 

  DEHŞET SAÇAN BABA HASTANEYE BÖYLE GETİRİLDİ

  ÖLÜ SAYISI 6'YA YÜKSELDİ

  Durumları ağır olan 6 yaralı ise çevre hastanelere kaldırıldı. Tedavi altına alınan çocuklardan Gülcan ile Abidin de tüm müdahalelere rağmen hayatlarını kaybettiler. Baba Engin Sargık'ın da kaldırıldığı hastanede beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi. Diğer yaralılarının da durumunun ağır olduğu kaydedildi.

  BU AİLE YOK OLDU / Foto Galeri

  POLİS DEHŞET EVİNDE İNCELEME YAPTI / WEB TV

  SIR PERDESİ ARALANIYOR... YASAK AŞK SÜPHESİ

  Bağcılar’da meydana gelen cinayet olayının ardından soruşturma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri cinnetin sebebinin yasak aşk olabileceği üzerinde durdu. Polis, yaptığı araştırmada Batman’da hayvancılık yaparken 1,5 yıl önce ekonomik krize giren ve hayvanlarının ölmesi üzerine 350 bin lira zarar eden Engin Sargık’ın İstanbul’a gelip yerleştiğini belirledi. Burada bir akrabasının tekstil atölyesinde çalışmaya başlayan ve 1 hafta önce işten ayrılan Engin Sargık’ın evine gelen kardeşi Bayram Sargık’ın 8 ay önce "Anne-babamla anlaşamıyorum. Seninle kalmak istiyorum." teklifini kabul ettiği öğrenildi.

  YAKINLARI ADLİ TIP ÖNÜNDE SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ / Foto Galeri

  YAKINLARI GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

  İLK DEFA 2 AY ÖNCE ŞÜPHELENMEYE BAŞLAMIŞ

  Engin Sargık’ın ilk defa 2 ay önce kendileri ile yaşayan kardeşi ile karısı arasında bir ilişkiden şüphelenmeye başladığı ileri sürüldü. Şüphesinden önce diğer kardeşi Sait’e bahseden Engin Sargık’ın olaydan 3 gün önce kardeşi Bayram Sargık’ın detaylı cep telefonu faturasına ulaştığı öğrenildi.

  TELEFON FATURASINI GÖRÜNCE HESAP SORMUŞ

  Faturayı inceleyen Engin Sargık’ın burada eşiyle kardeşi Bayram arasında çok sayıda telefon konuşması ve mesajlaşma yaşandığını gördüğü ileri sürüldü. Bu faturayı eline alan Engin Sargık’ın önce eşiyle daha sonra da kardeşi Bayram’la durumu konuşup hesap sorduğu sanılıyor.

  OLAYIN MEYDANA GELDİĞİ GECE AKRABALARINA YEMEK VERMİŞLER

  Polis olayla ilgili yaptığı soruşturmada olayın meydana geldiği gece Sargık ailesinin akrabalarını yemeğe çağırdığını tespit etti. Yemeğe kardeşi Sait, amcası Mehmet ve eniştesi ile ailelerinin katıldığı belirlenirken yemek boyunca bu şüphe ile ilgili bir konunun açılmadığı öğrenildi. Ancak akrabalarının evden ayrılması sırasında onları kapıya kadar uğurlayan Engin Sargık’ın tam ayrılacakları sırada amcası Mehmet Sargık’ı "Seninle bir şey konuşacağım diyerek" yanına çağırdığı öğrenildi. Amcasıyla yalnız konuşan Engin Sargık’ın eşiyle kardeşinin ilişkisinden şüphelendiğini anlattığı ileri sürüldü. Bu konuşma sırasında amca Mehmet Sargık’ın Engin Sargık’a şüphelerinin yersiz olduğu konusunda ikna etmeye çalıştığı öğrenildi.

  HERKES PANİKLE BİR ODAYA KAÇMIŞ

  Öte yandan polis olay yerinde yaptığı incelemede cinayetler sırasında evde büyük bir panik yaşandığını tespit etti. Cesetlerin birinin balkonda diğerinin ise banyoda bulunduğu tespit edilirken tabancanın ilk ateş almasının ardından bütün aile bireylerinin evin odalarına kaçarak saklanmaya çalıştığı öğrenildi.

  Polis evde yapılan incelemede 20 boş kovan ile 2 şarjör buldu. Olayda kullanılan ruhsatsız 7.65 çapındaki tabanca incelenmek üzere kriminal polis laboratuarına gönderildi.

  Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü Sacide Sargık ile Bayram Sargık’ın cep telefonlarının incelenmek üzere polis kriminal laboratuarına gönderildiği belirtildi.

  "BİR SIKINTILARINI GÖRMEDİK"

  Olay yeri Sargık ailesinin yakınlarının akınına uğradı. Basın mensuplarına tepki gösteren akrabalar, polis aracıyla karakola götürülerek ifadelerine başvuruldu. Mahalle Muhtarı Tuncay Fırat, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Fırat, "2-3 yıldır mahallede oturuyorlardı. Bir sıkıntılarını görmedik. Sakin bir kişiydi" dedi. Çevre sakinleri de çok sayıda silah sesi duyduklarını ifade etti.

  Evdeki 4 ceset incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. 

   

  BAĞCILAR'DA AİLE KATLİAMI: 6 ÖLÜ
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  04/11/2012 - 13:58
  adama ve cocuklarına uzuldum
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  04/11/2012 - 15:00
  Halk eğitilmeli diyen yorumcular çocukların daha erken okula başlaması kanununa en başta karşı çıkan kişilerdi bir zamanlar ne oldu da fikirleri değişiverdi
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  04/11/2012 - 15:11
  İnsan psikolojisi çok karışık...bir sürü olumsuz olay psikolojiisni alt üst etmiş..yoksa kim evladına kıymak isterki...keşke konuştuğu akrabası iyice dinleyip yardım edebilseydi...o da yoktur yoktur deyip geçiştirdi anlaşılan...başta çocuklar herkese yazık olmuş...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  04/11/2012 - 15:08
  sİLAHI YASAKLAMAKLA BU OLAYLARI ÖNLEYEMEZSİNİZ İHANET GÖRMÜŞ İNSAN CİNNET GETİRDİYSE VE BÖYLE BİRŞEYE KARAR VERECEK KADAR PSİKOLOJISI BOZULMUSSA HER ŞEKİLDE BU İŞİ YAPAR KİMSE ÇOCUGUNU ÖLDÜRMEZ NE HALDE PSİKOLOJISI SİZ DÜŞÜNÜN ALLAH YAŞATMASIN BUNU KIMSEYE....
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  04/11/2012 - 1:52
  çocukların günahı ne.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  04/11/2012 - 14:00
  böyle olaylar genelde amerika ve avrupa'da olur, bizde olmasına şaşırdım
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding