Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Yargıtay'a 16 yeni üye

19 Ekim 2012
  İşte en dikkat çeken isim

  Yargıtay'ın yeni üyeleri belli oldu. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 16 yeni üyeyi belirledi. 16 yeni üye arasında en dkkat çeken isim Mustafa Kemal Özçelik. Özçelik, hakim ve savcıların tüm özlük işlerini yapan genel müdürlüğün başındaydı.

  /_np/0387/18160387.jpgİşte yeni üyeler:
  Ankara Cumhuriyet Savcısı Alp Arslan, Yargıtay Tetkik Hakimi olup Türkiye Adalet Akademisi'nde görevli hakim İlyas Şahin, Hakim Gürler Dursun, Konya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hacı Osman Kaya, Hakim Hanefi Keskin, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Muhsin Şentürk, Personel Genel Müdürü Mustafa Kemal Özçelik, Hakim Nazmiye Beyazıtoğlu Kuşçuoğlu, Hakim Necmi Özer, Yargıtay Tetkik Hakimi Nesrin Şengün, Hakim Oktay Acu, Hakim Ömer Faruk Herdem, HSYK Teftiş Kurulu Başkanlığı Kurul Başmüfettişi Özcan Turan, Yargıtay Tetkik Hakimi Öznur Kakillioğlu, Kartal Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Refik Sarıoğlu, Gölbaşı Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Tuncer.

  EN DİKKAT ÇEKEN İSİM ÖZÇELİK

  HSYK'nın üye seçtiği 16 isim arasından Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Mustafa Kemal Özçelik'in ismi dikkat çekti. Özçelik, hakim ve savcıların tüm özlük işlerini yapan genel müdürlüğün başında bulunuyordu. Özçelik, artık mesleğine Yargıtay'da üye olarak devam edecek.

  ADAYLAR ARASINDA İLGİNÇ İSİMLER VARDI

  HSYK boş bulunan 16 Yargıtay üyeliği için yayınladığı 5 bin 245 kişilik aday listesinde ilginç isimler dikkat çekmişti. Şemdinli Savcısı iken Şemdinli iddianamesi yüzünden meslekten çıkarılan ve anayasa değişikliğinin ardından Ankara Savcısı olarak mesleğe kabul edilen Ferhat Sarıkaya, Balyoz hâkimi Ömer Diken, “Futbolda şike” davası hâkimi Mehmet Ekinci ile Ergenekon soruşturmasını başlatan Zekeriya Öz de listede vardı.

  Eski Şemdinli Savcısı Ferhat Sarıkaya da adaydı

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  19/10/2012 - 18:26
  ulusalcı CHP kanadının adamları gidince adalet yok yok yaaaaa onlar olunca adalet olaçak öylemi
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  19/10/2012 - 18:15
  çok şey bildiğini sanan İBRAHİM KURT,şu YASSI ADA MAHKEMELERİ hakkındada bilgin vardır senin oradaki adaletide anlatsana biraz.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  19/10/2012 - 14:00
  MÜLK TEMELDEN YOK OLDU AYNEN GECEKONDU EVLER GİBİ TARUMAR EDİLDİ SONUMUZU ALLAH HAYREYLESİN.. ADALET ARANIYOR BULANLAR ÖDÜLLENDİRİLECEKTİR.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  19/10/2012 - 13:48
  Ibrahim Kurt, ne guzel! Eger bir sel firtinasini islah edip nehir yatagina sigdirabilmislerse, bundan daha guzel birsey olabilir mi? O sel, Menderes gibi politikacilarin ve binlerce aydinin ayagina zaten dolasmisti. Sonunda, nehir atagina girmisse canavar, islah gerceklesmis demektir...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  19/10/2012 - 12:57
  Adalete siyaset bulaşırsa ,siyaseti adalete bulaştıran siyasetçilerin ve ona alet olanların ayaklarına adalet dolanır. Bu söz benim düşüncem değil ,tarih böyle yazıyor.Türkiye de adalet yatağından taşan nehir gibi olmuş bakalım ne kadar kütük sürükliyecek birlikte zaman içinde izleyerek göreceğiz
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  19/10/2012 - 12:35
  Hemen olmaz, Sarıkaya azıcık daha bekle ...
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding