Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Stevens'ı öldürenler İstanbul'da yakalandı

4 Ekim 2012
  Stevens'ı öldürenler İstanbul'da yakalandı

  ABD'nin Libya Büyükelçisi Chris Stevens'ı öldürdüğü iddia edilen iki kişinin İstanbul'da yakalandığı öne sürüldü.

  Kanal D'nin özel haberine göre Libya'nın Bingazi şehrindeki ABD Konsolosluğu'na düzenlenen saldırıda, ABD Büyükelçisi Chris Stevens'ı öldürdüğün iddia edilen Tunus vatandaşı iki kişi, dün akşam İstanbul Atatürk Havalimanı'nda sahte pasaportla Türkiye'ye giriş yapmaya çalışırken İstanbul Terörle Mücadele ekipleri tarafından yakalandı.

  HAVALİMANI'NDA SAHTE PASAPORTLA YAKALANDILAR / WEB TV

  Zanlıların Vatan caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürülüğü'ne götürüldüğü ve emniyette sorgularının devam ettiği bildirildi.  

  FBI 3 SAATLİĞİNE BİNGAZİ'DEYDİ

  Bu arada Amerikan iç istihbarat servisi FBI'a bağlı ajanların, dün 3 saatliğine Libya'da bulunduğu açıklandı. FBI sözcüsü Kathy Wright, ajanların, ABD Büyükelçisi'nin öldürüldüğü saldırının yaşandığı Bingazi kentinde incelemelerde bulunduğunu duyurdu. FBI personeline, incelemeler sırasında ABD ordu mensupları "eşlik etti". Amerikan istihbarat yetkilileri bir süredir güvenlik gerekçesiyle Libya'ya girmiyordu.

  FBI'DAN YORUM YOK

  İstanbul’daki gözaltılar konusunda, Bingazi Olayları’nın soruşturmasını yürüten FBI Sözcüsü Jason Pack, Hürriyet’in sorusu üzerine “Adalet Bakanlığı’nın devam eden soruşturmalar konusunda  açıklama yapılmasını yasaklayan politikası nedeniyle şu aşamada bir yorumda bulunamayacağız” yanıtı verdi. - Tolga Tanış

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  04/10/2012 - 21:42
  Hırsız, tecavüzcü, yobaz, katil dolu az gelişmiş ülkelere vizeyi kaldırdılar bir de güzel bir şeymiş gibi sundular. Ama bu ülkelere vize uygulayan bizdik zaten.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  04/10/2012 - 22:39
  AKP nin 10 yilda yaptigi en büyük kötülük vizeleri kaldiiyoruz övgüsüyle kanun dişi ne kadar hirsiz katil varsa Türkiyeye gelmesini kolaylaştirmak oldu. Bu haliyle Türkiye degil AB girmek dünyanin en tehlikeli ülkesi oldu
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  04/10/2012 - 22:30
  Abd nin özellikle kuzey ırakdaki politikalarını uygun görmesemde,elçiyi linç edenlerin şiddetle cezalandırılması taraftarıyım.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  04/10/2012 - 22:26
  Suriye kampına yollayın orada güvende olurlar,milletvekilleri bile giremiyor
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  04/10/2012 - 22:09
  Gel, gel, ne olursan ol yine de gel. İster katil, ister ister hain, ister terörist ol yine gel. Bizim dergahımız vicdan dergahı değildir. Yüz değil milyon kere ihanet edip, kan döksen de yine gel...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  04/10/2012 - 22:08
  Türkiye ye gelerek yanlış seçim yapmışlar. ABD den gizlimiz saklımız mı var, vay be ne cesaret!
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding