Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Hakkari'de çatışma: İki şehit

ÇUKURCA(Hakkari) (DHA)
27 Eylül 2012
  13 terörist öldürüldü

  Hakkari'nin Çukurca ilçesi Irak sınırında dün başlayan operasyonda teröristlerle sağlanan sıcak temasta 2 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı. Operasyonlarda 13 terörist etkisiz hale getirildi.

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nce “Son bahar temizliği” adı verilen operasyon kapsamında dün Çukurca ilçe merkezinde bulunan Jandarma Komando Taburu'ndan çıkan mayına dayanıklı “kirpi” ve “kobra” adı verilen zırhlı araçlar, frekans karıştırıcı jammerler eşliğinde sınıra sevk edilen askerlerle Irak sınırındaki Kazan Vadisi ile Kavuşat bölgeleri arasında geniş çaplı operasyon başlatılmıştı.

  Sabah erken saatlerde bir grup teröristle sıcak temas sağlandı. Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre çıkan çatışmalarda iki asker şehit oldu, 3 asker yaralandı, 13 terörist de öldürüldü.

  Şehit Uzman Çavuş Adem Erenkara - Kars 
  Şehidin evinden ‘Balam içimiz yandı’ ağıtları yükseldi

  Çukurca ve Hakkari'deki askeri birliklerden havalanan helikopter, bölgeye jandarma özel harekat ekipleri indirdi. Hava destekli yürütülen operasyonlar kapsamında, insansız hava araçlarının alınan görüntüler doğrultusunda Türk Hava Kuvvetleri'ne ait F-16'lar belli hedefleri bombaladığı bildirildi.

  Bölgedeki operasyonlar hava destekli olarak devam ediyor.

  Şehit Uzman Onbaşı Hayrullah Engizek - Mersin
  5 aylık hamile eşi acı haberi alınca bayıldı

  ÇUKURCA’DA UÇAK HAREKETLİLİĞİ

  Sabah saatlerinde başlayan operasyon ve sıcak çatışmalar yer yer devam eederken, öğlen saatlerinde ise aynı bölgede uçak hareketliliği yaşandı. Saat 14.00 sıralarında Hakkari yönünden gelen 2 savaş uçağının Irak sınırındaki Kazan Vadisi’ne doğru gittikleri görüldü.

  UMURLU KARAKOLU'NA SALDIRI

  Çukurca’daki askeri hareketlilik devam ederken, aynı saatlerde Şemdinli İlçesi’nin Derecik Beldesi’nde bulunan Umur Karakolu’nun üs bölgesine de bir grup PKK’lı tarafından havanlı saldırı düzenlendi. Saldırının, Irak topraklarından yapıldığı belirtilirken, askerler de saldırıya anında karşılık verdi. Ölen ve yaralanın olmadığı bölgede operasyonlar sürüyor. Sabah saatlerinde ise Derecik Beldesi’nde bulunan 2’nci Hudut Tabur Komutanlığı’na havan toplu saldırı yapılmıştı.

  ŞEMDİNLİ'DE TABURA HAVANLI SALDIRI

  Sabah saatlerinde Irak sınırında bulunan Şemdinli İlçesi'nin Derecik Beldesi'nde bulunan Derecik 2. Hudut Tabur Komutanlığı'na Balkaya Dağları'ndan bir grup PKK'lı tarafından havan topu ile saldırı düzenlendi. 4 havan mermesi Tabur yakınlarına düşerken, saldırıda can kaybı ve yaralanma yaşanmadı. Anında karşılık verilen saldırının ardından bölgede operasyon başlatıldı.

  Şemdinli ilçe merkezinde ise sabah saatlerinde yoğun helikopter hareketliliği yaşandı. Şemdinli 3. Dağ ve Komando Tabur Komutanlığı’nda kalkan çok sayıda skorsky helikopter sınır birliklerine ve operasyon bölgelerine asker ve mühimmat taşıdı.

  Skorsky helikopterler askeri operasyonların yoğunlaştığı Şemdinli ilçesindeki Goman Dağı, Beyaz Tepe, Meydan Tepe, Bağlar Köyü kırsalı ile Güzelkaya, Rüzgarlı ve Zorgeçit mezralarının kırsalına asker ve mühimmat taşıdığı belirtildi.

  ŞIRNAK’TA 6 PKK’LI TESLİM OLDU

  Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, yazılı yaptığı açıklamada 6 PKK’lının güvenlik güçlerine teslim olduğunu söyledi. Açıklamada, "PKK/KCK terör örgütü içerisinde faaliyet yürütmekte olan 6 kişi, 27.09.2012 Perşembe günü emniyet birimlerine teslim olmuştur" denildi.

   

  Şemdinli Şafak operasyonunun ayrıntıları

  FOTOĞRAFLARLA ŞAFAK OPERASYONU'NUN ÖYKÜSÜ

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  27/09/2012 - 22:40
  Sehitlerimiz yüce Allahtan Rahmet Yaralilarada Acil Sifalar geride kalanlarada Bassagligi diliyorum, Teröre Lanet ediyorum, etkisis hale getirilen teröristler icinde seviniyorum, insallah daha cok Terörist etkisis hale getirilir.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  27/09/2012 - 20:08
  BELEDİYE BAŞKANINIZ BİLDİRİYOR...BUGÜNKÜ YAPILAN ZİRAİ ÇALIŞMALAR NETİCESİNDE 125 SİVRİSİNEK VE 15 KELEBEK LARVASI ÖLÜ ELE GEÇİRİLMİŞTİR. BELEDİYEMİZ SİVRİSİNEKLERİN KÖKÜNÜ KURUTMAYA KARARLIDIR. ARZEDERİM.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  27/09/2012 - 19:56
  Akıtılan kanlar çabuk kurumaz. Önemli olan ülkemiz yurttaşlarının birbirlerine sarılarak yaşayabilmesidir. Kan her zaman kin tohumu olur.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  27/09/2012 - 19:10
  “Son bahar temizliği” imis. Kis bitince "Ilk bahar temizligi" yapilir. Ama pislik bitmez. Pisligi en aza indirmek icin temizlik makinalarini degistirmek gerekiyor.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  27/09/2012 - 19:31
  ALLAH ASKERİMİZİN POLİSİMİZİN YARDIMCISI OLSUN SON HAİN GEBERTİLENE KADAR DEVAM EDİN.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  27/09/2012 - 21:16
  13/23 İLE BU İŞ BİTMEZ.BATAKLIĞI ÇOK ACİL KURUTMAK LAZIM.KUZEY IRAKI,SURİYEYİ VE İRANI ÇOK ACİL YERLE BİR ETMEKDEN BAŞKA ÇARE YOK.HA..İSRAİLİDE UNUTMAYALIM..
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding