Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Tunceli'de 2 karakola saldırı: 1 şehit, 4 yaralı

Ferit DEMİR-Şahismail GEZİCİ/ TUNCELİ, (DHA)
22 Eylül 2012
  TUNCELİ'DE 2 KARAKOLA SALDIRI: 1 ŞEHİT

  Terör örgütü PKK Tunceli'nin Nazımiye İlçesi’ndeki Şehit Mehmet Jandarma Karakolu ile bu karakola yaklaşık 2 kilometre mesafedeki merkeze bağlı Gökçek Jandarma Karakolu’na eş zamanlı saldırı düzenledi. Saldırılarda 1 asker şehit oldu, 4 asker yaralandı.

  Tunceli’nin Nazımiye İlçesi’ndeki Şehit Mehmet Jandarma Karakolu ile yaklaşık 2 kilometre yakındaki merkeze bağlı Gökçek Jandarma Karakolu’na PKK'lı teröristlerce eş zamanlı saldırı düzenledi. Yağmurlu ve sisli havada düzenlenen saldırıda ilk bilgilere göre 1 asker şehit oldu, 4 asker de yaralandı.

  PKK’lıların karakola takviye birliklerin gelmesini engellemek için yola patlayıcı maddelerle tuzaklar kurduğu belirtildi. Her 2 karakol bölgesinde PKK’lılarla çatışmalar sürerken, yağmurun şiddetlenerek etkisini arttırdığı belirtildi.

  KARAKOLA SALDIRI / WEB TV

  YAĞMURLU HAVA VA YOĞUN SİSTE GELDİLER

  Tunceli’ye 25 kilometre mesafede bulunan Şehit Mehmet Jandarma Karakolu’na kalabalık bir PKK’lı grup saat 21.00 sıralarında 3 ayrı noktadan roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Yağmur ve sisli havada yapılan saldırıda açılan ilk ateşte karakoldaki askerlerden bazılarının yaralandığı belirtildi. Saldırıya askerlerin karşılık vermesiyle çıkan çatışma sürerken, bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi.

  Yağmur ve sis nedeniyle helikopterlerin uçuş yapamadığı bölgeye giden yollara PKK’lıların karadan yardım gelmesini engellemek için uzaktan kumandalı patlayıcı madde tuzakladıkları belirlendi.

  Tunceli ile Nazımiye ilçesi arasında bulunan Şehit Mehmet Jandarma Karakolu’ndaki çatışmalar devam ederken, Nazımiye ilçe merkezinde elektriklerin kesildiği belirtildi.

  VAN'DA 1 POLİS AĞIR YARALI

  Öte yanda Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servis girişinde nöbet tutan polise silahlı saldırı düzenlendi. Ağır yaralanan polis tedaviye alındı.

  Olay, saat 22.00 sıralarında Van İpekyolu Caddesi Üzerinde bulunan Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana geldi. Hastanenin içerisine kadar giren silahlı bir kişi, nöbetçi polis memuru Tuncay Akyüz’e arkasından yaklaşıp, kafasına bir el ateş etti. Ağır yaralanan Akyüz yere yığılırken, saldırgan polisin silahını alarak hastaneden kaçtı. 3 aylık bir çocuk babası olduğu belirtilen Tuncay Akyüz yoğun bakım servisinde tedaviye alındı. Olayın terör saldırısı olduğu, kaçan teröristin yakalanması için de çevrede geniş çaplı operasyon başlatıldığı belirtildi.

  POLİS YOĞUN BAKIMDA / WEB TV

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  22/09/2012 - 23:53
  Hava sisli ve/veya yağmurlu olursa karakollarımıza havadan destek veremiyoruz; helkopterlerimiz ve uçaklarımız havalanamıyor. Bizim savunma sistemimiz sadece açık havalarda işe yarayacak şekilde mi tasarlanmış? Yağmurda, siste düşman saldırırsa ne yapacağız? Havaların düzelmesini mi bekleyeceğiz?
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  22/09/2012 - 23:52
  hergün operesyon yapiliyo 2000 bin askerle bulamiyoz ikigün sonra saldiriyorlar 3 yerden ben anlamadim birsey bunlar görünmez tereristmi
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  22/09/2012 - 23:52
  Her saldırı ardından hemen hava destekli operasyon başlıyor. şimdiye kadar yapılan hava destekli operasyonların netice aldığını duymadım. Hep boş yerler bombalanıyor. Modern donanımlara sahip olduğu söylenen skorsky, kobra ve F4 ler neden netice alamıyor anlamış değilim.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  22/09/2012 - 23:49
  Bir gün gelecek "Vatan sağolsun." diyecek insan bulamayacaksınız.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  22/09/2012 - 23:40
  klişe laflar hazırlanır şimdi bıcak kemiğe dayandı,operasyonlar başlıcak..boş dağları bombalyın durun.bu ne sacmalık yeter artık.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  23/09/2012 - 0:07
  karakol, hastaneiçi, lojman, alışverişmerkezi.... artık ne söylenebilir ki. Şehitlerimiz, Şehitlerimiz... ve ateşin yakıp kül ettiği ocakları.
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding