Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Giresun'da sezyum ele geçti

Hakan KABAHASANOĞLU/ESPİYE(Giresun), (DHA)
18 Eylül 2012
  Giresun'da sezyum ele geçti

  GİRESUN’un Espiye İlçesi’nde yol kontrolü yapan jandarmanın durdurduğu bir otomobilde, yaklaşık 1 milyon euro değerinde radyoaktif ’Sezyum’ maddesi ele geçirildi.

  İlçenin Gülburnu köyü mevkinde dün yol kontrolu yapan jandarma ekipleri, Giresun yönüne giden bir otomobili durdurdu. Surücü Emin M.’nin üzerinde yapılan aramada 2 tüp içinde bir madde bulundu. Yapılan incelemede nükleer silah yapımında da kullanılan ’Sezyum 137 Radyoaktif Madde’ olduğu belirlendi. Piyasa değerinin 1 milyon euro olduğu belirtilen radyoaktif maddeye el konulurken, sürücü Emin M. gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  18/09/2012 - 14:13
  Atatürkün emaneti Türkiye nereye gidiyor?
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  18/09/2012 - 15:45
  Sezyum'un gramının piyasa fiyatı üretici firmaya ve alınan miktara göre 6 dolarla,40 dolar arasında değişiyor.Resimdeki miktara 1 milyon euro fiyat biçmek biraz ucuk gibi.Yarı ömrü 30 yıl.Büyük bir ihtimalle yıllar önce Karadeniz sahillerine varillerle atılan zehirli atıklardandır.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  18/09/2012 - 14:55
  yavuz tunaman yorumcu, AHH AHHH birde okuduğumuzu anlaya bilsek iyi ve yerinde kendi kişisel yorumumuzu yazacağız. üzerinde 2 tüp radyoaktif madde bulundu, yani maddeyi cebine doldurmamış gayet güzel kaynaklı tüpler. dolayısıyla yavuz bey rahat olun üzülmeyin adama birşey olmaz :)
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  18/09/2012 - 13:47
  Sn Mustafa ÖZTAŞ TÜRKİYE ATOM ENERJİSİ KURUMU ndan haberiniz yok galiba. Varlığından bi haber olduğunuz kurumun faaliyetleri hakkında hiç bir düşünceniz olamayacağını sanıyorum. Orada çalışan herkes vatanını çok seven, çok değerli bilim insanlarıdır. Bilginize,
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  18/09/2012 - 15:56
  Sezyum mu? Bu iş oradaki Jandarma Komutanının abartmasıdır. İyi takip edin adamlar 1-2 gün içinde çıkarlar. Sezyum olması mümkün değil. Siz Sezyum'un ne olduğunu bilmiyorsunuz daha. Sezyum öyle taşınmaz, Taşındıysa o adamlar ve jandarma personeli derhal tedavi altına alınmalı
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  18/09/2012 - 14:43
  Bildiğim kadarıyla sezyum 137 elementi kanser tedavilerinde de kullanılıyor. Bir yanlışlık olmasın?
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding