Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Şırnak savaş alanına döndü

Emin BAL/BEYTÜŞŞEBAP (Şırnak), (DHA)
11 Eylül 2012
  Şırnak karıştı

  Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi kırsalında çıkan çatışmada ölen 7 PKK'lının cenazesini araziden toplayıp ilçe merkezine getiren BDP'lilerin basın açıklaması sırasında olay çıktı, ilçe savaş alanına döndü.

  Beytüşşebap'ta geçen 2 Eylül günü Beytüşşebap Jandarma Taktik Alay Komutanlığı'nın üs bölgeleri, Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü ve Polis Lojmanları'na eş zamanlı gerçekleştirilen ve 10 askerin şehit olduğu saldırıdan sonra başlatılan operasyonda 26 PKK'lının öldüğü açıklanmıştı. Saldırı sırasında 3 PKK'lı da polis lojmanları önünde ölü ele geçmişti.

  ŞEHİR MERKEZİ KARIŞTI / FOTO GALERİ

  CESETLERİ YAYLADAN GETİRDİLER

  Güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada ölen PKK'lıların cesetlerini aramak için bir grup BDP'li dün arazide arama yaptı. Laleş Yaylası'nda ölen 7 PKK'lının cesedini bulan BDP'liler, ilçe merkezine getirdi. Cesetler savcının gerekli işlemi yapması için Beytüşşebap Jandarma Taktik Alay Komutanlığı'na teslim edilirken, buraya gelen BDP'liler kimlik kontrolünden geçirildi.

  BDP Hakkari Milletvekili Adil Kurt'un da aralarına katıldığı BDP'liler, PKK lehine sloganlar atarak ilçe merkezine yürüdü. BDP ilçe binası önüne gelen grup, basın açıklaması yapmak istedi.

  Kalabalıktan bir grup güvenlik önlemi alan polise taş atınca gerginlik tırmandı. Güvenlik güçleri taş atan gruba, göz yaşartıcı gazla müdahale etti. Ortalık bir anda savaş alanına dönerken, ara sokaklara kaçan grupla güvenlik güçleri arasındaki çatışma bir süre devam etti.

   

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  11/09/2012 - 21:58
  bu haberden şu sonuç çıkyor, arazi taraması yapılmıyor!
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  11/09/2012 - 21:15
  Sayın Tahir bey keşke siz haklı olsanız ama bu teröristlerin yuvalandıkları yerler bombalansaydı bunlar acaba bu kadar kalabalık ve kısa süreli aralıklarla şehirlere saldırabilirlermiydi ?
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  11/09/2012 - 21:10
  Benim 10 kardeşim,10 vatan evladı şehit oldu Kimsenin kılı kıpırdamadı 7 pkklının ölmesiyle şırnak karıştı .Nerdesin mehmetcik yemegini bitirmeden eline ekmeği,kaşığı almayan ATAM...HÜKÜMET Bİ GİT İSTİFA ET YA YETER...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  11/09/2012 - 21:06
  Arkadaş Yurdumu Alçaklara Uğratma Sakın Siper Et Gövdeni Dursun Bu Hayasızca Akın... Polisle çatışanlar tespit edilip müebbetle yargılanmalılar. Bakalım o zaman Allah'ın kulu çıt çıkarabiliyorlar mu?
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  11/09/2012 - 21:00
  Ve işler iyice çığrından çıkar...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  11/09/2012 - 20:55
  vallahi cok uzuldum ayy... geberin serefsizler, bu topraklar haram olsun size..
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding