Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Dershaneler kaldırılsın mı

11 Eylül 2012
  Kaldırılsın mı

  Başbakan Erdoğan dershanelerin kapatılacağını kesin bir dille tekrar gündeme getirdi.

  Erdoğan, "Dershanecilik olayını kaldıracağız. Bundan kim gücenirse gücensin, kusura bakmasınlar. Bu benim halkımın vatandaşımın ortak talebidir" diye konuşurken, dershane sahiplerine ise okul açmaları tavsiyesinde bulundu.

  Erdoğan ayrıca "Ey dershaneciler, eğer bu ülkede eğitime, öğretime hizmet verecekseniz gel okul aç, okullar kur. Biz de sizden hizmet alımı yapalım, sizin sınıflarınızı öğrencilerle biz dolduralım. Bedeli neyse bunun bedelini biz verelim" teklifini de tekrarladı.

  Başbakan'ın 'Dershaneler kaldırılacak' açıklaması hakkında ne düşüyorsunuz
  Destekliyorum
  Desteklemiyorum

   

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  11/09/2012 - 13:56
  etrafımdaki insanlar yıllık 1500 liraya dersaneye gönderebiliyorlar.üstelik indirim kazanamış olanlar.dersaneler kapatılınca 1500 liraya kaç saat özel ders alabilcem ben peki.bumu adalet.fakir gönderemiyomuşta yarışa geride başlıyormuşta...asıl şimdi hiç bir destek alamıycak yarışa geriden başlayack
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  11/09/2012 - 13:52
  Sanki kapatılınca zenginin çocuğu kazanamayack demi.istediği hocadn özel ders alcak istediği koleje gidecek ,istediği yeri kazanacak.bumu adalet.özel dersidemi yasaklayack sayın başbakan.neye göre kazanacak çocuklar.müsteşar diyorki not ortalamasına göre.aman ne kadar adil...bumu adalet anlayışınız
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  11/09/2012 - 10:55
  Çarpık, kokuşmuş işe yaradagı meçhul bir sistemi savunanlar, yine bu sistemin mağdurları olunca, kelimelerin bittigi noktaya geliyoruz, bu kadar olmaz dedirtiyorsunuz insana pess.. Acaba dersahane sahipleri ve yakınlarımı yazıyor bu kadar yorumu, inanılır gibi değil çünkü.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  11/09/2012 - 16:11
  SAYIN BAŞBAKAN DERSHANELERİ GÜNAH KEÇİSİ İLAN ETTİ. DERSHANELER KALKINCA EĞİTİM DÜZLÜĞE ÇIKACAK VE TAM GAZ GİDECEK. ARZ-TALEP SONUCU ORTAYA ÇIKTI DERSHANELER. MEB'E BAĞLI ÖZEL ÖĞRETİM KANUNU KAPSAMINDA FAALİYET GÖSTEREN KURUMLAR. KANUNSUZ İŞ YAPIYOR GİBİ GÖSTERMEK ÇOK YANLIŞ.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  11/09/2012 - 13:30
  dersanelerin özel okul olma koşullarını uygulanabilir ölçüde düzenle hemen kaldır.tüm dersaneleri hemen özel okul yap beş yıl içinde şartlar uygun binaya taşınsınlar.devlet destegini ver bakalım öğrenciler okula mı gidiyor,okula dönüştürülmüş dersaneye mi?eğitim sorunu tamamen kalkar
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  11/09/2012 - 13:34
  Egitim bir toplumun hafizasi, gecmisi, gelecegi ve yetenegi. Tükiyede egim sadece paraya dönüsmüs gözüküyor, varmi baska bir ülkede bu kadar dershaneler. Bu konuda avrupadan, uzakdogudan haric, azerbeycandan`da ders alabiliriz!! Cilgin projeler aslinda egitimde atilmali!!
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding