Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

KPSS iki soru iptalle açıklandı

ANKARA
12 Ağustos 2012
KPSS açıklandı

Lisans düzeyinde 7- 8 Temmuz tarihlerinde düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) katılan adayların aldıları sonuçlar açıklandı.

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, 2012-KPSS Lisans Sınavı’nın istatistik testi temel soru kitapçığı 10’uncu sorusu ve kamu yönetimi testi temel soru kitapçığı 5’inci sorusu, incelemeler sonunda ÖSYM Yönetim Kurulu kararıyla iptal edildi. İlgili testleri cevaplayan tüm adayların bu soruları doğru cevapladıkları kabul edilerek değerlendirme yapıldı.

Genel kültürde tam yapan yok

Genel yetenek testinde 60 sorunun tamamını doğru yapan aday sayısı 11 olarak belirlenirken; genel kültür testinde 60 sorunun tamamını, eğitim bilimleri testinde ise 120 sorunun tamamını doğru yapan aday çıkmadı. Eğitim bilimleri testinde Erzincan birinci, Bayburt ikinci, Siirt üçüncü oldu. Bunları Kilis, Kırşehir, Burdur, Kastamonu, Giresun, Amasya ve Balıkesir izledi. Sonuçlar internette Adaylar, sınav sonuçlarına ÖSYM’nin “http://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden ulaşılabilecek.

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
12/08/2012 - 9:43
Genel kültürde başarılı olan illerin, genel yetenek, eğitim bilimleri ve yabancı dil sınavından da başarılı olması gerekmez mi.
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding