Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

‘Ben Hızır Aleyhisselamım’

Hasan DÖNMEZ-Tolga YANIK/DHA
10 Ağustos 2012
‘Ben Hızır Aleyhisselamım’

Konya’da kendisini ‘Ben Hızır Aleyhisselamım’ diyerek tanıtıp yardım isteyen ve dualar okuyarak aldığı parayı artıran adam Güven Timleri’nin dikkatiyle yakalandı.

KONYA’da market işleten Ersen G. (35), Bedesten Çarşısı’ndan aldığı malzemeleri otomobiline yüklediği sırada yanına Saffet Demir (45) yaklaştı. Ersen G.’ye “Sen seçilmiş insansın. Ben Hızır Aleyhisselamım, ben Peygamber efendimizin temsilcisiyim, fakir çocuklara yardım ediyorum, sen de yardım et” diyerek dua okumaya başladı.

10 lirayla başladı

Ersen G. önce 10 lira verdi. Saffet Demir, dua okumayı sürdürünce 300 lira daha verdi. Saffet Demir, dua okumaya devam etti. Bundan etkilenen Ersen G., bu kez 400 lira daha verdi. Saffet Demir, Ersen G.’ye “Biraz daha yardım et” dedi. Bu sırada Ersen G. ile Saffet Demir’in konuşmaları, yanlarından geçen Güven Timi ekiplerinin dikkatini çekti. Tim elemanları 2 kişiyi takibe aldı.

1000 liraya kadar çıktı

Ersen G., üzerinde para kalmadığını söyleyip bankadan çekebileceğini belirtti ve hemen yakındaki bir bankanın ATM’sinden 1000 lira çekti. Yaklaşık 100 metre ilerideki bir işhanına giren Ersen G., parayı Saffet Demir’e vermek isterken polis yakaladı. Suçlamaları kabul etmeyen Demir, “Çocuğum hasta, yardım yapar mısın dedim, para istedim. Çocuğumun çok hasta olduğunu söyleyince daha çok para verdi” dedi. Saffet Demir, savcılık tarafından serbest bırakıldı. Demir’e para veren Ersen G.’nin de ATM’den günlük para çekme limitinin 1000 lira olduğu, çekebilmesi halinde daha fazla para vermek istediği belirtildi.

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
10/08/2012 - 12:04
İyi ki peygamberim dememiş. O aklı kıt vatandaş evinin tapusunu da sahtekara verirdi. Kuran-ı Kerim insanları aklınızı kullanın diye defalarca uyarmasına rağmen, insanımızın %90'ı düşünce tembeli.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
10/08/2012 - 11:29
hangisi deli? saffet demir mi ersen g. mi?
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
10/08/2012 - 9:33
ekonomimiz iyice kotuye gidyor arkadaslar.baksaniza hizir aleyhisselam bile ne hallere dusmus.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
10/08/2012 - 6:11
BIRISINDE AKIL VAR , PARA YOK; DIGERI TAM TERSI!..
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding