Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Pendik'te önce soygun sonra çatışma

Çetin AYDIN/İSTANBUL
9 Ağustos 2012
Pendik'te önce soygun sonra çatışma

Pendik'te kuyumcu soyan 2 kişi, polisle çatışmaya girdi. Soygunda kuyumcunun babası ve yoldan geçen bir vatandaş hayatını kaybetti.

PENDİK’te, biri çarşaflı iki erkek soydukları kuyumcu dükkanının sahibi ve babası ile kendilerini engellemek isteyen yoldan geçen bir kişiyi uzun namlulu silahla yaraladıktan sonra kaçtı. Polisin takip ettiği soygunculardan biri yakalanacağını anlayınca inşaat işçisini rehin aldı. Polisle çıkan çatışmada soyguncu ile rehin aldığı işçi de yaralandı.

OLAY YERİNDEN GÖRÜNTÜLER / WEB TV

SOYGUN GÜVENLİK KAMERASINDA / WEB TV

Pendik’te, kuyumcu dükkanının sahibi ve babası ile kendilerine engel olmak isteyen bir kişiyi yaralayarak kaçmak isteyen ve polisle silahlı çatışmaya giren biri çarşaflı iki soyguncu yakalandı. Olayda Rıfat Bilgin ve yoldan geçen 26 yaşındaki Yetkinay Urtekin hayatını kaybetti. Biri yaralı ele geçen 2 soyguncunun kaçmak için bindikleri minibüste parça tesirli 2 bomba bulundu. 2 soyguncunun emniyette yasadışı sol bir örgütten kayıtları olduğu açıklandı.

ÇATIŞMA SONRASI GÖRÜNTÜLER / FOTO GALERİ

Biri çarşaflı iki kişi, saat 11.00 sıralarında, karı-koca gibi davranarak, bir kuyumcuya geldi. Soyguncular, üzerlerinde taşıdıkları uzun namlulu silahları 46 yaşındaki kuyumcu Şakir Bilgin ile o sırada dükkanda bulunan babası Rıfat Bilgin’e doğrultarak altınları istedi. Soyguncular, kendilerine direnen baba-oğula ateş etti. İki kurşun Şakir Bilgin’in koluna isabet etti. Kuyumcu Şakir Bilgin’in babası Rıfat Bilgin ise kalbine isabet eden kurşunla ağır yaralandı. Tezgahtaki ve vitrindeki altınları alan soyguncular dışarı çıkarken olayı gören 26 yaşındaki Yetkinay Urtekin engellemek istedi. Soyguncular, yollarını kesen Yetkinay Urtekin’i de yaraladıktan sonra motosiklete binerek olay yerinden kaçtı. Dükkanın bulunduğu binada oturan bir kadın da üst kattan soyguncuların üzerine çöp kutusu attı. Altınları pembe çantaya koyan soyguncular, Esenler Mahallesi, Yayalar Caddesi’ne geldiklerinde bir panelvana çarptı. Motosikletleri hasar gören iki soyguncu yaya olarak kaçmaya çalıştı.

Çatışma çıktı

Soyguncular, kaçış için kullanmak üzere park ettikleri bir minibüsün bulunduğu Turna Sokağı’na geldi. Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, plakalası olmayan minibüse binen soyguncuları sıkıştırdı. Çarşaf giyen soyguncu 34 yaşındaki Cem G., minibüsten inerek kaçtı. Cem G. bir evin bahçesinde altınlarla birlikte yakalandı. Aynı yaştaki diğer soyguncu Ali Haydar Y., polislerle silahlı çatışmaya girdi. Ali Haydar Y., çıkan çatışma sırasında, yakındaki inşaatta çalışan Mesut Demirtaş’ı rehin aldı. Çatışmada soyguncu ile rehin aldığı inşaat işçisi yaralandı. Yaralılar Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kuyumcunun kalbinden yaralanan 65 yaşındaki babası Rıfat Bilgin hayatını kaybetti.

Minibüste bomba bulundu

Öte yandan soyguncuların erişmeye çalıştıkları minibüste yapılan aramada, düzeneklere bağlı patlatılmaya hazır iki boru tipi bomba bulundu. Bombalar uzman polislerce etkisiz hale getirildi. Ali Haydar Y. ve Cem G’nin, yasadışı sol bir örgütten kaydı bulunduğu bildirildi. Geçmiş yıllarda MLKP örgütü üyeleri çarşaflı soygunlar gerçekleştirmişti. Bombalar üzerinde parmak izi ve diğer incelemeler yapılmak üzere Polis Kriminal Laboratuvarı’na gönderildi. 2 soyguncunun Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorgulanacakları belirtildi.

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
09/08/2012 - 23:41
hemen konu carsafa baglanmis. o zaman fazla makyaj yapan bayanlar da fazla makyaj yapmasinlar, yuzleri taninir olsun. yoksa guvenlige tehlike olusturabilirler
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
09/08/2012 - 22:57
Niçin bütün gelişmiş ülkelerde kara çarşaf yasak şimdi anlabildikmi ,hemen yasaklanmalıdır.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
09/08/2012 - 22:50
şimdi neden burkanın çarşafın yasaklandığınız anladınızmı ?
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
09/08/2012 - 22:24
forsupen; dünyadaki terör saldırılarının hırsızlıkların cinayetlerin büyüük çoğunluğu modern kıyafetlerle gerçekleştiriliyor bunu unutma. birilerinin ekmeğine yağ sürecek yorumlar yapla.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
09/08/2012 - 22:16
"O kara carsafin altinda neler var kimbilir" sözü kendini bir kere daha kanitlamis oldu..
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
09/08/2012 - 22:04
İki yıl kadar önce önüme bakarak yürürken kara çarşafın altında kocaman erkek ayakkabıları görüp şaşırmıştım. O anda aklımdan *bunda bir iş var* düşüncesi geçti. Hala bunu anımsayıp çarşaflıdan korkuyorum.
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding