Gündem Haberleri

  21 tabanca ve çok sayıda mermi ele geçirildi

  SAMSUN (A.A)
  27.01.2006 - 14:17 | Son Güncelleme:

  Samsun, Ordu ve Şanlıurfa'da eşzamanlı düzenlenen operasyonlarda, 21 tabanca ve bu silahlara ait çok sayıda mermi ele geçirildi.

  Edinilen bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele elemanları, Samsun, Ordu ve Şanlıurfa'da eşzamanlı operasyon düzenleyerek, 30 kişiyi gözaltına aldı. Bu kişilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda, 21 ruhsatsız tabanca ve bu silahlara ait çok sayıda değişik çap ve markada mermi ele geçirildi.

  “Teşekkül halinde silah ve mermi kaçaklığı yapma” suçlarından sorgulamaları tamamlanan zanlılardan T.Ç, A.Ş. ve N.Ü. tutuklandı, diğer zanlıların sorgulamaları ve ele geçirilen silahların balistik incelemeleri sürüyor.
  Operasyonların sürdüğünü belirten Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Gökçınar,  yaptığı açıklamada, olayın çeşitli yönleriyle araştırıldığını söyledi.

  Gözaltında bulunan zanlılarla ilgili soruşturmanın devam ettiğini ve yeni gözaltılar olabileceğini bildiren Gökçınar, “Soruşturma sürdürüldüğü için konuyla ilgili detaylı açıklama daha sonra yapılacak” dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı