Gündem Haberleri

  21 saat arama

  İSTANBUL
  16.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği arama-el koyma ve gözaltı kararıyla odatv.com’un Gümüşsuyu’ndaki merkezinde yapılan aramalar 21 saat sürdü.

  Polisler tüm bilgisayarların hard disklerini kopyaladı, tüm CD’lere ve ajandalara el koydu. Odatv.com’un yayını aramalar sırasında zaman zaman aksamasına rağmen sürdü. Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, Pazar günü Ergenekon soruşturması kapsamında odatv.com’un merkezi ile Soner Yalçın, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan ve Ayhan Bozkurt’un evlerinde arama yapılması için Nöbetçi İstanbul 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ne başvurdu. Mahkeme arama, el koyma ve yakalama kararı çıkarttı. Kararda gerekçe olarak Ergenekon terör örgütü üyeliği ve bu kapsamda halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek suçlaması yer aldı. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Bilişim Suçları ve Sistemleri Şube Müdürlüğü ekipleri beş adrese 06.00’da eşzamanlı olarak operasyon düzenledi. Odatv’nin Gümüşsuyu, İnönü Caddesi, İndigo Apartmanı’nda bulunan merkezindeki aramalar 07.30’da başladı. Bu nedenle 09.40’tan itibaren düzenli yayın yapılamadı. El konulan eşyalar çuvallara konulup polis araçlarıyla Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Polisler 04.30’da odatv.com’dan ayrıldı.
  Polis, Soner Yalçın’ın evindeki aramada 15 bin civarında kitabı tek tek silkeleyip içinde not olup olmadığını araştırdı. İncelemenin ardından 10 kadar kitaba el koydu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı