Gündem Haberleri

  20'nci yüzyılın tarz sahibi 10 tanrıçası

  Hürriyet Haber
  19.07.2001 - 01:49 | Son Güncelleme:

  Her giydikleri kıyafet, her yaptıkları hareket milyonlarca kadın tarafından gıptayla izlendi. Amerikan moda dergisi Women's Wear Daily, 20'nci yüzyılın en iyi tarz yaratan 10 tanrıçasını seçti. Jackie Kennedy tüm zamanların en büyük moda öncüsü olarak seçilirken bir peri gibi narin giyinen Oscar ödüllü oyuncu 27 yaşındaki Gywneth Paltrow geleceğin ikonu olarak gösterildi.

  Jackie Kennedy-Onassis (1929-1994), tüm zamanların en büyük moda örneğiydi. Giydiği alımlı kıyafetlerle hem asil hem de genç ve modern görünen First Lady, çoğunlukla yanında taşıdığı favori çantası Pill-Box'la tanınmıştı.

  Madonna, 42, modanın parıldıyan ışığı. Taşra kızı, geyşa, seksi Vamp ve asil leydi tarzlarıyla hayranlarının karşısına çıkan ünlü şarkıcı, her yaşta insanın peşinden gittiği yeni trendler için inanılmaz bir içgüdüye sahip.

  Coco Chanel (1883-1971), erkeklerin içini gıcıklayan kısa siyah kıyafetlerin ve klasik Chanel kostümlerinin tasarımcısı. Dizayn ettiği bütün modeller kadınların hayallerini süslemeye devam ediyor.

  Katherine Hepburn, 91, 60'lı yıllarda ufak bir ihtilal başlatmıştı. Erkek pantolon ve gömlekleri giyen, modaya ayıracak vakti olmadığını söyleyen ünlü oyuncu, pratik, kendine güvenen ve erkeksi giyinen kadınlara öncülük etmişti.

  Ali MacGraw, 63, hippi şıklığı akımını başlattı, ancak yamuk duran ön dişlerini düzelttirmedi.

  6. Twiggy, Linda Evangelista, Kate Moss, Naomi Campbell ve Christy Turlington gibi moda dünyasının divaları, başına buyruk davranarak içlerinden nasıl geliyorsa öyle giyiniyorlar.

  Wallis Simpson (1896-1986), inci kolyelerle süslediği şık va zarif kıyafetleriyle Galler Prensi 8. Edward'ın başını döndürerek tahttan vazgeçen prensle evlenmişti.

  Amerikan televizyon kanalı CBS'in kurucusuyla evli olan Babe Paley (1915-1978), ışıldayan yüz renginden dolayı kuğuya benzetiliyordu.

  Audrey Hepburn (1929-1993), moda tanrıçalarının aristokratı. İlerlemiş yaşlarında bile çocuksu ifadesini kaybetmeyen oyuncu, daracık kıyafetleri ve yukarıda topladığı saçlarıyla Audrey-Look adlı tarzı yaratmıştı.

  Bir peri gibi narin giyinen Oscar ödüllü oyuncu Gywneth Paltrow (27) ve seksi kıyafetleriyle erkekleri hayran bırakan pop divası Jennifer Lopez, (31) geleceğin ikonları.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı