Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Öldürmese de azmettirdi

Ayşegül USTA/İSTANBUL
28 Haziran 2012
Öldürmese de azmettirdi

Sevgilisine kocasını öldürttüğü iddiasıyla yargılanan Hülya Polat’ın davasında savcı son sözünü söyledi ve azmettiricilikten ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istedi. Sevgili ve iki suç ortağı için de cinayetten aynı ceza talep edildi.

AYVALIK’ta tatil yaparken tanışıp sevgili olduğu Serkan Evran’a kocası Zeynel Polat’ı öldürttüğü iddia edilen Hülya Polat’ın yargılandığı dava karar aşamasına geldi. İki sevgili ile kuzen Tolga Aydemir’in 2 yıldır İstanbul 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde süren davasının son duruşmasında görüşünü açıklayan savcı, Hülya Polat’ın eşinin öldürülmesine azmettirdiği gerekçesi ile ağırlaştırılmış ömür boyu hapisle cezalandırılmasını istedi. Polat’ın sevgilisi Serkan Evran ile Tolga Aydemir’in de Zeynel Polat’ı öldürmekten ağırlaştırılmış ömür boyu hapse çarptırılmasını talep etti. Son savunmasını yapan Hülya Polat, “Hiçbir şekilde hiçbir aşamada olaya müdahil olmadım. Kimseyi azmettirmedim. Serkan Evran ile arkadaşlık yaptığım için çok pişmanım. Beraatımı istiyorum” dedi. Hülya Polat’ın annesi, babası ve ablasının dinlenmesi için duruşmayı erteleyen mahkeme, tanıkların dinleneceği gün duruşma salonunda ve adliye koridorlarında yoğun güvenlik önlemi alınması için savcılığa yazı yazılmasına karar verdi.

İddianame: Cinayet planı yaptılar

Polat çifti 2010’da tatil için Ayvalık’a gitmiş, Hülya Polat burada Serkan Evran’la tanışmıştı. İddianameye göre, Hülya Polat’la Serkan Evran arkadaşlıklarını İstanbul’da da sürdürmüş, bir süre sonra Hülya Polat’la Serkan Evran cinayet planı yapmıştı. Serkan Evran, cinayet planını kuzeni Tolga Aydemir ile de paylaşmış, Aydemir ve Evran cinayeti bıçakla işlemeye karar vermişti.

yeniçarşım.com - Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok. Yorumlarınızı Yazınız.
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding
Kapat
Hürriyet Facebook Deneyimine Hoşgeldiniz
  • Keşfedin! Arkadaşlarınızın okuduğu ilginizi çekecek haberleri keşfedin, Facebook hesabınızda arkadaşlarınızın neleri okuduğunu görün.
  • Kolayca Paylaşın! Okuduğunuz haberler Facebook hesabınızda kolayca paylaşılsın, sizin gündeminizden arkadaşlarınız da haberdar olsun.
  • Kontrol Sizde! Paylaşımlarınızı istediğiniz zaman durdurun, istediğiniz zaman tekrar başlatın. Kontrolü her zaman elinizde tutun.