Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Bismil'de şehit cenazesi

Mehmet TÜRK- Bayram BULUT/BİSMİL (Diyarbakır), (DHA)
27 Haziran 2012
AİLESİ TÖREN VE BAYRAK İSTEMEDİ

HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi kırsalında PKK’lı teröristlerle bu sabah çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Er Hakan Köçer, memleketi Diyarbakır’da toprağa verildi. Cenazede ailenin isteği üzerine asker ve sivil yetkililer katılmadı, şehidin tabutuna Türk Bayrağı sarılmadı.

Yüksekova’nın Uzunsırt Köyü kırsalında bu sabah saatlerinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Er Hakan Köçer’in cenazesi askeri helikopterle Diyarbakır’ın Bismil İlçesi’ne getirildi. Bismil İlçe Jandarma Komutanlığı’nda şehit Köçer için askeri tören düzenlendi. Basına kapalı düzenlenen cenaze törenine sadece şehit erin babası Kazım Köçer ile yakınları katıldı.

BİSMİL'DE ŞEHİT CENAZESİ / FOTO GALERİ

Törenin ardından Jandarma Komutanlığı’ndan ambulansla çıkarılan şehit er Hakan Köçer’in cenazesini annesi Fecrihan ile nişanlısı olan amcasının kızı 19 yaşındaki Tuba Köçer karşıladı. Şehit er Hakan Köçer’in cenazesi yaklaşık 50 araçlık konvoyla Üçtepe Köyü Cami’ine getirildi. Askerlik dönüşü, düğün yapmaya hazırlanan Hakan Köçer’in yaşadığı Üçtepe Köyü’nde cenazeyi bekleyen köylü kadınlar, Kürtçe yaktıkları ağıtlarda, "Damadımızı bekliyoruz. Damat geliyor, bugün bizim düğünümüz var" diye ağladı.

Ambulansın köye girişiyle birlikte Kürtçe ağıt yakan yakınları, sinir krizi geçirdi, bayılanlar oldu. Köy camisinde kılınan cenaze namazının ardından şehidin cenazesi omuzlara alınarak 500 metre uzaklıktaki köy mezarlığına götürülerek defnedildi. Şehit er Köçer’in nişanlısının babası ve amcası olan Abit Köçer, mezar başında yaptığı konuşmada, kendileri için şehit düşen askerle, ’gerilla’ dediği ölen PKK’lı teröristlerin aynı olduğunu söyledi. Abit Köçer, "Bu şüpheli bir ölümdür. 30 yıldır devam eden süreçte, asker ve gerillalar öldü. Ha gerilla ha asker, fark etmiyor" dedi.

BİSMİL ŞEHİDİNİ BÖYLE UĞURLADI / WEB TV 

Daha sonra baba Kazım Köçer, ağlayarak şehit oğlunun mezarına sarılıp helallik istedi. Baba Köçer’i yakınları teselli ederek, ayakta durmasına yardımcı oldu. Daha sonra sırasıyla tüm kardeşleri ve yakınları mezar başına gelerek ağıtlar yaktı.

Şehidin annesi Fecrihan ve nişanlısı Tuba Köçer, cenaze töreni ve defin işlemi boyunca, Kürtçe ağıtlar yaktı. Sinir krizleri geçiren ve zaman zaman baygınlık geçiren anne Fecrihan ve Tuba Köçer’i yakınları güçlükle teselli etti.

Şehit jandarma er Hakan Köçer’in ailesinin isteği üzerine köydeki cenaze törenine, asker ve sivil yetkililer katılmadı.

Fecrihan ve Kazım Köçer çiftinin 8 çocuğundan ikincisi olan şehit er Hakan Köçer’in şehit olmadan bir gün önce anne ve babasıyla telefonla görüştüğü öğrenildi. Annesi Fecrihan Koçer’in askere gideli 4 ay olan oğluna düğün hazırlıklarına başladıklarını söylediği belirtildi.

 

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
27/06/2012 - 17:46
Acılarının büyük olduğunu anlayabiliyorum.Aziz şehidimizin aziz ruhu incinmesin,şad olsun ülkemizin başı sağ olsun,Allah aileye sabır versin.O bu ülkenin bölünmez bütünlüğü için canını verdi,mekanı cennettir muhakkakki.Teröristle şehidimizi aynı kefede saymamız mümkün değil.O bizim aziz şehidimizdir
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
27/06/2012 - 17:43
Allah şehide rahmet eylesin ama ne demek ya 'ha gerilla ha asker'? Hiç yakışık almamış bu söz!!!
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
27/06/2012 - 17:38
Bu durumda nasil bir yorum yapilabilir ki ?
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
memleketim tr
27/06/2012 - 17:34
Tabi ya gelsin üst düzeyler cenazene güneş güzlükleriyle devlet adına, boy gösterip taziyelerini iletip basına açıklama yapıp son model kurşun geçirmez arabalarıyla gitsinler!!! Tüm şehit aileleri keşke bu tepkiyi verse hiçbir devlet adamını cenaze törenine almasa!!
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
27/06/2012 - 17:26
Neden hep fakir fukaranın çocukları şehit oluyor ? hiç bir zenginin, üst düzey bürokratın çocuğunun şehit olduğunu gördünüzmü ? Bu ülkede yaşayan herkes kardeştir. aksini düşünürsek işimiz çok kötü çoook.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
27/06/2012 - 17:18
Bu ülkede şehit annesi kürtçe ağıt yakıyorsa kürt sorunu diye birşey yoktur...
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding
Kapat
Hürriyet Facebook Deneyimine Hoşgeldiniz
  • Keşfedin! Arkadaşlarınızın okuduğu ilginizi çekecek haberleri keşfedin, Facebook hesabınızda arkadaşlarınızın neleri okuduğunu görün.
  • Kolayca Paylaşın! Okuduğunuz haberler Facebook hesabınızda kolayca paylaşılsın, sizin gündeminizden arkadaşlarınız da haberdar olsun.
  • Kontrol Sizde! Paylaşımlarınızı istediğiniz zaman durdurun, istediğiniz zaman tekrar başlatın. Kontrolü her zaman elinizde tutun.