Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Zeynep öğretmene kezzap atan iki çocuk

Çetin AYDIN - Seyit ERÇİÇEK/İSTANBUL
22 Haziran 2012
Estetik müdahale gerekebilir

Okulda sevilen bir müzik öğretmeni olan şarkıcı Zeynep Bektaş’ın yüzüne kezzap atıp kaçanların eşkâli belirlendi. Polis 14 ve 17 yaşlarında iki çocuğun peşinde.

PENDİK’te dizi film ve kliplerde rol alan 6 yıllık müzik öğretmeni Zeynep Bektaş’ın (33) yüzüne kimyasal madde atarak 2’nci dereceden yanık oluşmasına neden olan kimliği belirsiz 2 saldırganın eşkalleri belirlendi. Bektaş polise verdiği ilk ifadesinde saldırganları tanımadığını söyledi. Okuldaki öğrencileri ile bir problemi olmadığını belirten Bektaş, “Öğrencilerim beni çok sever. Bana bunu kim yapmış olabilir bilmiyorum” dedi.

Herkes çok severdi 

Adına vermek istemeyen bir okul yöneticisi saldırıyı bir öğrenci veya velinin yapmış olabileceği ihtimalini düşünmediklerini belirterek şunları söyledi: “Ders notlarını, karneleri teker teker kontrol ettik. Hiçbir öğrencinin karnesine zayıf not gelmemiş. Hepsi neredeyse yüksek puanlarla derslerini vermişler. Zeynep burada 6 yıldır görev yapıyordu. Çok sevilen bir öğretmenimizdi.”  Alarma geçen polis, Bektaş çıkmadan bir süre önce okul önüne gelen saldırganların eşkallerini şöyle belirledi: Biri 14 yaşlarında zayıf, esmer tenli ve lacivert tişörtlü, öteki de 17 yaşlarında, şişman ve kahverengi gömlekli.

Yüzünde iz kalabilir

BEKTAŞ’ın tedavi gördüğü Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Recep Demirhan, Bektaş’ın sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi. Bektaş’ın yüzünde yanık olduğunu, gözlerinde bir sorun bulunmadığını belirten Demirhan, “Sol yanağında, sol kulağının arka kısmında 2’nci derecede yanık var. Yüzünde kalıcı bir iz olup olmadığı ve estetik müdahale daha sonra netlik kazanacak” dedi.

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
22/06/2012 - 8:36
Yüzünde iz kalsa bile onun gülen güzel gözleri yeter. Acil şifalar öğretmenimize. Kim yaptıysa da elleri kırılsın
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
22/06/2012 - 8:18
ogretmen kutsaldir deriz ama toplum bozulmaya baslayinca ogretmene polise askere saldirmaya baslar cok cok tehlikeli budurumlar bizi yonetenler kanun yapanlarin dikkatine cok gecmis olsun ogretmenim.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
22/06/2012 - 7:53
sayin ogretmeni bu hale getiren iki canavara en agir cezalar verilmeli. Bunun benzeri olaylar afganistan'da insanlik dusmanlari tarafindan yapilmisti. Bu cekirdek suclularin teror baglantilari ve aileleride yakindan incelenmeli. Teror orgutunun muhtemel profesyonel katilleri boyle yetisiyor.
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding
Kapat
Hürriyet Facebook Deneyimine Hoşgeldiniz
  • Keşfedin! Arkadaşlarınızın okuduğu ilginizi çekecek haberleri keşfedin, Facebook hesabınızda arkadaşlarınızın neleri okuduğunu görün.
  • Kolayca Paylaşın! Okuduğunuz haberler Facebook hesabınızda kolayca paylaşılsın, sizin gündeminizden arkadaşlarınız da haberdar olsun.
  • Kontrol Sizde! Paylaşımlarınızı istediğiniz zaman durdurun, istediğiniz zaman tekrar başlatın. Kontrolü her zaman elinizde tutun.