Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Doktor dövme tatbikatı

DHA
17 Haziran 2012
Sonunda bu da oldu

Bursa’nın Orhaneli Devlet Hastanesi’nde son günlerde sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleşen saldırılara karşı, doktorları koruma tatbikatı yapıldı.

Hastanede yapılan 3 tatbikattan “beyaz” kodlu olanında, Acil Servis’te hastaya müdahale eden doktor ve çalışma arkadaşlarının, dışarıda sıra bekleyen bir hasta yakını tarafından uzun süre beklediği gerekçesiyle saldırıya uğraması canlandırıldı. Tatbikat gereği Acil Servis’te bulunan görevlilere doktor ve sağlık çalışanlarını nasıl kurtaracağı anlatıldı. “Mavi” kodlu tatbikatta acil hastalara doktor, hemşire ve sağlık personellerinin nasıl müdahale edeceği gösterilirken, “pembe” kodlu tatbikatta ise doğum yapan bir hastanın yanına refakatçi gibi gelen bir hırsızın bebeği çalmasının önlenmesi için alınacak önlemler gösterildi.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
17/06/2012 - 12:54
Neden hastanelerde onca kuyruğun olduğu dönemlerde böyle olaylara daha az rastlanıyordu diye hiç düşünüldü mü acaba? Büyük ihtimalle hastanelerde estetiğin artmış olması ve kalitenin düşmüş olmasından. Nerede bu profesörler? Tecrübeli hademeler? Taşeronla kalite bu kadar işte...
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
17/06/2012 - 11:19
Doktorları koruma tatbikatı yaaa ne kadar gülünç durumda olduğumuzun farkındamıyız yoksa bu ağlanacak halimize bir tek düzenmi gülüyor.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
17/06/2012 - 11:11
TÜRKİYEDE DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK!ZİHNİYET DEĞİŞMİYOR!KURU KALABALIK, RÜZGARDA UÇAN YAPRAK MİSALİ!BU BÜYÜK BİR KOMEDİ!HALA İNSANLARIMIZI EĞİTEMİYORUZ!DOKTORA SALDIRANLARA AĞIR CEZALAR GETİRİLSİN!
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
17/06/2012 - 11:02
çalışanlara karate-do öğreteceginize kamera,güvenlik ve cezaları artırmaya ne dersiniz?
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
17/06/2012 - 14:03
ülkemizdeki tip fakultelerinin seviyesi malum..Ayrica hastanelerimizin durumuda belli..Bu nedenle doktorlara judo,boks,karate ogretip kendilerini korumalari cok iyi bir fikir.Yanlis tedavi ettigin kisilerin yakinlarindan dayak yeme olasiligi cok yuksek..
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding
Kapat
Hürriyet Facebook Deneyimine Hoşgeldiniz
  • Keşfedin! Arkadaşlarınızın okuduğu ilginizi çekecek haberleri keşfedin, Facebook hesabınızda arkadaşlarınızın neleri okuduğunu görün.
  • Kolayca Paylaşın! Okuduğunuz haberler Facebook hesabınızda kolayca paylaşılsın, sizin gündeminizden arkadaşlarınız da haberdar olsun.
  • Kontrol Sizde! Paylaşımlarınızı istediğiniz zaman durdurun, istediğiniz zaman tekrar başlatın. Kontrolü her zaman elinizde tutun.