Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Bayraktar'ın ölüm sebebi belli oldu

Ali AKSOYER- İSTANBUL/ DHA
6 Haziran 2012
Ölüm sebebi belli

Sarıyer’de önceki gün evinin yatak odasında öldürülmüş olarak bulunan Mehmet Mert Bayraktar’ın otopsisi tamamlandı. Otopsi sonucu cesedin üzerinde herhangi bir darp yada cebir izi bulunamazken ölüm sebebi olarak boğazda kesici bir aletle açıldığı tespit edilen iki yara olarak gösterildiği öğrenildi.

Öte yandan polis olayın üzerindeki esrar perdesini kaldırmak için Mehmet Mert Bayraktar’ın anne ve babası, arkadaşlarının bulunduğu kişilerin bilgilerine başvuruyor.

Sarıyer Maden Mahallesi Emlak konutları sitesi A-11 daire 9’da önceki gün meydana gelen olayda, 28 yaşındaki Mehmet Mert Bayraktar evinde boğazı kesilerek öldürülmüş halde bulunmuştu. Olaydan sonra Adli Tıp kurumuna kaldırılan Mehmet Mert Bayraktar’ın otopsisi tamamlandı.

Hazırlana ön raporda Mehmet Mert Bayraktar’ın ölüm sebebinin boğazının yan kısmında birbirine yakın olarak bulunan kesici bir aletle açıldığı tespit edilen iki yara olduğu belirlendi. Ceset üzerinde yapılan incelemede bu iki yara dışında, Mehmet Mert Bayraktar’ın vücunda herhangi bir başka darp yada cebir izine rastlanmadığı öğrenildi.

CESEDİN YATTIĞI YATAĞIN ALTINDAKİ ALTINLAR ALINMAMIŞ

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmada polis olayın üzerindeki esrar perdesini aralamak için çalışıyor. Oluşturulan özel ekip tarafından soruşturulan olayda Mehmet Mert Bayraktar’ın anne ve babası, akrabaları, mahalle arkadaşları, iş arkadaşlarının bulunduğu kalabalık bir grubun bilgisine başvuruyor. Öte yandan kapıda zorlama olmayan evin, içeri giren kişiler tarafından karıştırıldığı tespit edildi.

Bir şey aradığı tahmin edilen zanlıların, cesedin uzanmış olarak bulunduğu yatak odasındaki karyolanın altında bulunan düğün gününden kalan altınları bulamadıkları belirlendi.

EVDEKİ TÜM BIÇAKLAR LABORATUARA GÖNDERİLDİ

Yetkililer eve girip çıkan kişilerin tespit edilerek parmak izlerinin alınmasının ardından evdeki yabancı parmak izlerinin tespit edileceğini belirttiler. Öte yandan evde bulunan tüm bıçak, makas gibi kesici aletlerde cinayette kullanılma ihtimaline karşılık incelenmek üzere kriminal polis laboratuarına gönderildiler.

 


 

yeniçarşım.com - Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok. Yorumlarınızı Yazınız.
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding
Kapat
Hürriyet Facebook Deneyimine Hoşgeldiniz
  • Keşfedin! Arkadaşlarınızın okuduğu ilginizi çekecek haberleri keşfedin, Facebook hesabınızda arkadaşlarınızın neleri okuduğunu görün.
  • Kolayca Paylaşın! Okuduğunuz haberler Facebook hesabınızda kolayca paylaşılsın, sizin gündeminizden arkadaşlarınız da haberdar olsun.
  • Kontrol Sizde! Paylaşımlarınızı istediğiniz zaman durdurun, istediğiniz zaman tekrar başlatın. Kontrolü her zaman elinizde tutun.