Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

'Konya Ereğli il olsun' teklifi

AA
28 Mayıs 2012

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Ereğli'nin il yapılması için kanun teklifi verdi.

TBMM Başkanlığı'na sunulan teklif, Hotamış ve Zengen'in de ilçe olmasını öngörüyor,
Teklifin gerekçesinde, Konya ve ilçelerinin kamu hizmetlerinden daha verimli, etkin ve seri yararlanmasının amaçlandığı belirtildi.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
28/05/2012 - 14:29
siverek millet vekilleri aldiğiniz oylarin hakkını verin sizi meclise tatil yapmaniz için yollamadik
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
28/05/2012 - 12:54
Konya Ereğli sonradan il olan şehirlerimizden daha önce il olması gereken bir ilçeydi. Bu teklif çok yerinde ve geç kalmış bir tekliftir. Ama ne yazık ki Chp tarafından teklif edildiği için zaten kabul görmeyecektir. Bu yeşil ilçemize yazık olmaktadır.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
28/05/2012 - 12:53
Lokantası olmayan Bayburt un yanında Akşehir Parisdir, Bakkalı olmayan Ahırlı ilçesinin yanında Hotamış Tokya dır. Bence haklı bir istek.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
28/05/2012 - 11:46
Teknlojinin,ulaşım ve iletişimin bu kadar ilerlediği,kamunun bu kadar yerelleştiği bir dönemde bir ülkede il sayısını azaltmak yerine arttırmak geri kalmışlığın damgasıdır.İlçelerde yapılamayan hangi devlet işi var?İl yapmak gerçek vatandaşın boynundaki boyunduruğu kalınlaştırmaktan başka nedir ki?
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
28/05/2012 - 11:34
sayın başbakan; 1.) konya ereğli arası 153 km. 2.) ülkemizde birçok il ereğliden daha küçük 3.) ereğli kesinlikle il olacak kadar üretim hacmine sahip (süt,süt ürünleri, kiraz, elma vs.) Saygılarımla.
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding
Kapat
Hürriyet Facebook Deneyimine Hoşgeldiniz
  • Keşfedin! Arkadaşlarınızın okuduğu ilginizi çekecek haberleri keşfedin, Facebook hesabınızda arkadaşlarınızın neleri okuduğunu görün.
  • Kolayca Paylaşın! Okuduğunuz haberler Facebook hesabınızda kolayca paylaşılsın, sizin gündeminizden arkadaşlarınız da haberdar olsun.
  • Kontrol Sizde! Paylaşımlarınızı istediğiniz zaman durdurun, istediğiniz zaman tekrar başlatın. Kontrolü her zaman elinizde tutun.