Gündem Haberleri

  2045'te ölümsüzlük için milyarderlere çağrı

  Nerdun HACIOĞLU / MOSKOVA
  23.07.2012 - 11:34 | Son Güncelleme:

  Rusya’da iki yıl önce “Ölümsüzlük-2045” projesini başlatan Dmitriy İtskov, bir kişinin bilincinin siber ortamdaki yapay bir bedene aktarılmasını öngören "e-insan" çalışmalarının mali imkansızlıklardan dolayı yavaşlaması üzerine, dünyanın önde gelen 1226 dolar milyarderine yatırım çağrısı yaptı.

  Projeyi daha önce Hürriyet’e verdiği özel demeçte anlatan İtskov, Forbes dergisinin belirlediği milyarderlere mektup yazdı. Projenin internet sitesinde de yayınlanan mektupta şöyle diyor:

  “Sizler en az 4,6 trilyon dolarlık bir servetin üstünde oturuyorsunuz. Başarıya giden yolda her birinizin şüphesiz zor dönemleri de olmuştur. Sağlığınızı etkileyen bu  dönemlerin izi de kalmıştır. Önde gelen bilim çevreleriyle başlattığımız projeye gereken önemi vermediğinizi düşünüyorum. Ölümsüzlüğün mümkün olacağını size ücretsiz kanıtlamaya hazırız. Projeye yapacağınız yatırım şimdiye kadar elde ettiğiniz zenginlik ve başarıların ilelebet yaşamasını sağlamak anlamına geliyor. Bunun siz hayattayken gerçek olabilmesi için kendi menfaatiniz için ilgi gösterin."

  2045te ölümsüzlük için milyarderlere çağrı 2045’TE İNSAN BEYNİNİ KOPYALAYIP İLK E-İNSANI YARATACAĞIZ

  DÖRT AŞAMALI PROJE
  Dmitriy İtskov'un Rusya’daki önde gelen bilim adamlarını bir araya toplayarak 2010 yılında başlattığı “Ölümsüzlük-2045” projesi dört aşamadan oluşuyor.

  * 2015-2020 yılları arasında, projenin ilk aşamasında insanın yapay bedeninin hazırlanmış olması gerekiyor.

  * 2020-2025 yıları arasındaki ikinci etapta hazırlanan yapay bedenin, gerçek insanın beynini kabul etmeye hazırlanmış olması gerekiyor.

  * 2025-2035 yılları arasında insan bilincinin, yeni yapay bedenin beynine aktarılması gerekiyor.

  * 2035-2045 yılları arasındaki son aşamada ise insan bilinç ve ruhunun hologram taşıyıcıyla sonsuz hayata kavuşması gerekiyor.

  İtskov’un başlattığı proje henüz ilk aşamada, yani işlevsel bir yapay beden oluşturulmaya çalışılıyor.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı