Gündem Haberleri

  2023’teki hedefimiz 100 il ve 1000 ilçe

  Umut ERDEM / AYDIN
  27.02.2011 - 01:10 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “AK Parti’nin Genel Başkanı’nın MHP’lileştiği iddialarını hakaret sayarım” diyen Başbakan Tayyip Erdoğan’a sert tepki gösterdi.

  Bahçeli, “Başbakan, şuur altında birikmiş olan Türk milliyetçiliği ve MHP düşmanlığını dışa vurmuştur” dedi. Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Aydın’a gelen Bahçeli, gazetecilerin sorularına verdiği yanıtta ve vatandaşlara hitabında özetle şunları kaydetti:

  Bunda saygı yok

  Başbakan, ‘her şey Recep Tayyip Erdoğan ile başladı’ iddiasında bulunuyor. Bu siyasi edeple bağdaşmaz, bunda vefa yok, bunda sadakat yok. Bunda hizmete saygı yok. Bunu siyasetimizin kültürüne yerleştirirsek, bunu siyasetimizin geleneği haline getirirsek, bir gün yine bir edepsiz çıkar senin dönemini de inkar edebilir. Bu iktidar, sosyal ve ekonomik meseleleri de çözememiştir. Bu iktidara göre işsizlik meselesi yok. Çünkü ne kadar işsiz varsa kendisinden önce olmuş. Bu iktidarın yoksullukla meselesi yok. Ne kadar yoksul varsa kendisinden evvel oluşmuş. Kendisi sütten çıkmış ak kaşık. Hiçbir günahı yok. Fakat bir günahının olduğunu seziyorum. Allah nasip ederse onun hesabını sormak bana nasip olacak. O yolsuzluktur, o rüşvettir, haksız kazançtır, yandaş besleme, hanedan zengin etmedir.

  Tek başına iktidar için artık MHP’yi deneyin. Yolsuzluklardan hesap sormak için deneyin. Mutluluk ve refah için deneyin. MHP 2023 lider ülke Türkiye’ye 100 il 1000 ilçe hedefi ile girmek istiyor. Bunlardan bir tanesi Nazilli niye olmasın?

  Hacivat ve Karagöz oynuyor

  Bu ülkeye dikkat etmek lazım. Bir tarafta Yüksekova’da olaylar devam ediyor. Hakkâri’de Vali odasından çıkamıyor, İstanbul’da maskeli teröristler arabaları bombalıyor. Hala Başbakan Türkiye güllük gülistanlıktır diye sözleşmeli basın mensuplarıyla, yandaşlarıyla Hacivat ve Karagöz oynuyor. Türkiye’yi toz pembe göstermeye çalışıyor. Onun için bu parti ‘Aldatma ve Kandırma Partisi’ haline gelmiş.”

  Gemiyle tahliye gayriciddi bir iş

  BAHÇELİ, Libya’dan tahliyelerle ilgili de şunları söyledi: “Bir iki gemiyle 25 bin kişinin tahliyesi oldukça zordur. Bunu ilk gemi gelirken tören yapmak yerine, süratle İtalya, Malta ve Girit’le temasa geçmek suretiyle 25 bin vatandaşımızı önce oralara almak, can tehdidinden kurtarmak, daha sonra da soğukkanlı bir şekilde Türkiye’ye deniz veya kara yoluyla nakillerini temin etmek gerekir. Orada herkes can tehlikesi altında. Bir saatte her şey değişebilir. Böyle riskli bir ortamda vatandaşlarımızı bin 600 kişilik gemilerle Türkiye’ye sevketmek çok yanlıştır, gayriciddi bir davranıştır.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı