GeriGündem 2019-YDS/3 sınavı ne zaman? YDS'ye kaç gün kaldı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2019-YDS/3 sınavı ne zaman? YDS'ye kaç gün kaldı?

2019-YDS/3 sınavı ne zaman? YDS'ye kaç gün kaldı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca organize edilecek Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/3) için geri sayım başladı. Söz konusu sınav için günlerdir hazırlanan ve başvurularını tamamlayan adaylar, sınav tarihine odaklandı. Peki, 2019-YDS/3 sınavı ne zaman? YDS'ye kaç gün kaldı?

Yabancı Dil Sınavı'nın (YÖKDİL) tamamlanmasının ardından gözler, bir başka yabancı dil sınavı olan YDS'ye çevrildi. YDS'nin bu yılki son etabına katılmak için plan yapan pek çok vatandaş, kasım ayı ile birlikte araştırmalarına hız verdi. İşte, 2019-YDS/3 hakkında merak edilen tüm ayrıntılar...

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/3) için geç başvuru 31 Ekim'de tamamlandı. 2019 YDS/3 sınavı, 1 Aralık 2019 tarihinde yapılacak ve sonuçları 24 Aralık 2019 tarihinde adayların erişimine açılacak.

KİMLER YDS'YE KATILIYOR?

Sınava; kadro karşılık gösterilmek suretiyle sözleşmeli olarak çalışan personel dâhil olmak üzere, aylıklarını 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu, 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu, 3466 sayılı Uzman Jandarma Kanunu, 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu ve 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu hükümlerine göre almakta olan personel katılabilir. Ayrıca yabancı dil bilgisi seviyesini tespit ettirmek isteyenler, üniversitelerce kendilerinden YDS puanı istenen öğrenciler ve diğer adaylar da bu sınava katılabilir.

Araştırma görevlisi seçme ve atama işlemlerinde yabancı dil yeterlik sınavı yerine YDS sonuçlarının kullanılması olanağı bulunduğundan, lisans programlarının son sınıfında veya son sınıftan bir önceki sınıfta okuyan öğrenciler de bu sınava girebileceklerdir.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle