Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Şehit polis Adana'da toprağa verildi

A.A
22 Mart 2012
Adana şehidini uğurladı

Şırnak'ın Cizre ilçesindeki olaylarda ateş açılması sonucu yaralanan, Diyarbakır'da tedavi gördüğü hastanede şehit olan polis memuru Ahmet Toprakoğlu'nun (28) cenazesi Adana'da toprağa verildi.

Ahmet Toprakoğlu için Adana Merkez Sabancı Camisi'nde düzenlenen törene, şehidin annesi Nuriye, babası Cebrail, kardeşleri Gülfidan, Nejla, Yavuz Toprakoğlu ile Serpil Kısacık, şehidin nişanlısı Ebru Akalın'ın yanı sıra İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş, Ak Parti Adana Milletvekili Ali Küçükaydın, MHP Adana milletvekilleri Seyfettin Yılmaz ve Ali Halaman, Vali Hüseyin Avni Coş, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık, 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanı ve Adana Garnizon Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı, İl Emniyet Müdürü Mehmet Avcı, askeri ve sivil erkan katıldı.

ADANA ŞEHİDİNİ UĞURLADI / FOTO GALERİ

Cizre Emniyet Müdürlüğü'nün gönderdiği “Seni unutmayacağız” yazılı çelenk dikkati çekti. Cenazenin götürülüşü sırasında Toprakoğlu'nun bir akrabası, Serpil Kısacık'ın polis kıyafeti giyen oğlu Seyfi Toprak Kısacık'ı (4) havaya kaldırarak, “Vatan sağ olsun. Bugün bizim düğünümüz, bayramımız. Senin yerine bu çocuk yetişecek” dedi.

İl Müftüsü Arif Gökce'nin cenaze namazı kıldırmasının ardından cenaze İncirlik Mezarlığı'nda toprağa verildi.

ŞEHİT POLİS GÖZYAŞLARIYLA UĞURLANDI / WEB TV 

Şehit polis memurunun babası Cebrail Toprakoğlu: Türk, Kürt ayrımı mı var? Hepimiz bu ülkenin vatandaşıyız

Baba Cebrail Toprakoğlu, Cizre'deki olaylarda ateş açılması sonucu yaralanan, Diyarbakır'da tedavi gördüğü hastanede şehit olan polis memuru oğlu Ahmet Toprakoğlu'nun cenazesinin, İncirlik Mezarlığı'nda toprağa verilmesinden sonra gazetecilere açıklama yaptı.

Toprakoğlu, şöyle konuştu:

“Türk, Kürt ayrımı mı var? Hepimiz bu ülkenin vatandaşıyız. Ben de Kürdüm, ben de doğuluyum. Teröristler hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklar. Tüm siyasiler birleşsinler ve bu terörü bitirsinler. Ne olursa olsun bu bitecek.”

 

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
22/03/2012 - 17:29
Senin ve tüm şehitlerimizin mekanı cennet olsun inşallah rabbim hepinizi peygamber ocağında ağırlasın ve akan her damla kanın hesabını misliyle yapanlardan yaptıranlardan ve sevinenlerden sorsun. Tüm emniyet teşkilatının başı sağolsun Allah ailesine ve sevenlerine sabır versin.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
22/03/2012 - 17:17
mekanın cenet olsun güzel kardeşim.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
22/03/2012 - 16:05
Allah mekanını cennet eylesin şehidim. Ne mutlu sana ki, Allah seni şehitlik mertebesine ulaştırdı.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
22/03/2012 - 16:05
AKP’nin Türkiye’yi 10 yılda getirdiği yere bakar mısınız…Şehitler... şehitler ve gözü yaşlı,kınalı kuzularını yitirmiş analar,babalar!.. Bu mu senin bahsettiğin "istikrarlı Türkiye" sevgili halkım?!
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding