GeriGündem 2015 Genel Seçimleri'nde yurtdışı oy oranları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  66
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2015 Genel Seçimleri'nde yurtdışı oy oranları

2015 Genel Seçimleri'nde yurtdışı oy oranları
refid:29225400 ilişkili resim dosyası

Hangi parti, hangi ülkeden oy aldı? 2015 Genel Seçimleri'nde Türkiye genelinde sandıkların tamamı açıldı ve tablo neredeyse netleşti. İşte 7 Haziran genel seçimlerinin ardından yurdışından gelen oy oranları.

Yurtdışından gelen oylarda şu an itibarıyla sıralama Ak Parti, HDP, CHP ve MHP şeklinde. Şu ana kadar sayılan oylara göre AK Parti yüzde 49.30, HDP 21.03, CHP 17.02 MHP 9.15 oy oranında.

Türkiye genelindeki sonuçlar kadar merak edilen bir diğer konu da yurtdışı oylarıydı. Yurtdışında ve gümrüklerde 1 milyon 30 binden fazla oy kullanılmıştı. Yurtdışından gelen oylarda şu an itibarıyla sıralama Ak Parti, HDP, CHP ve MHP şeklinde. Şu ana kadar sayılan oylara göre AK Parti yüzde 49.30, HDP 21.03, CHP 17.02 MHP 9.15 oy oranında.

Seçim Sonuçları

2015 Genel Seçimlerinde yurtdışı oy oranları

BU TABLOYA GÖRE YURTDIŞI OY ORANLARI

AK PARTİ: Cezayir, Fransa, Belçika, Hollanda, Almanya, Danimarka, Avusturya, Bosna Hersek, Romanya, İran, Ürdün, Suudi Arabistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Avustralya, Norveç

CHP: Rusya, Çin Halk Cumhuriyeti, Güney Afrika, İspanya, Amerika Birleşik Devletleri, İrlanda, Bulgaristan, İsrail, Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Macaristan

MHP: Arnavutluk

HDP: Kanada, Polonya, İtalya, Ukrayna, Finlandiya, Kazakistan, Japonya, Yunanistan, İsveç, Birleşik Krallık

DİĞER: Mısır,Sudan, Umman, Yeni Zelanda, Gürcistan

MEMLEKETTEN SEÇİM MANZARALARI 7 HAZİRAN 2015

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle