GeriGündem 2003’te bizi neler bekliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2003’te bizi neler bekliyor

2003 yılı Dünya için yepyeni bir dönemin başlangıcı olacak. Yedi yıllık yeni bir sürecin başladığına işaret eden Uranüs, bu sene Balık Burcu'na giriyor. Mistik deneyimleri, spritüel olguları, uzayın derinliklerini, maddenin ötesini sembolize eden Balık ise, Zodyak'ın son burcu.

Zodyak Koç Burcu ile başlar ve tüm başlangıçları sembolize eder. Balık ise burçlar kuşağının son burcu olduğu için sonuçlandırmak, bitirmek, tamamlamak, bir işi nihayete erdirmek gibi evrim sürecinin de sonunu sembolize eder.

Uranüs, bundan 84 yıl önce olduğu gibi tekrar Balık Burcu'na giriyor. Uranüs, Savaş yıllarının sonlarına gelen 1919 yılında, Kova Burcu'ndan çıkıp Balık Burcu'na girmişti.

BALIK YÜKSELİYOR

Savaş dönemi boyunca Uranüs, Kova Burcu'nda dolaşmış, hem teknolojik açıdan, hem de siyasi açıdan dünya çapında büyük bir devrimin gerçekleşmesine neden olmuştu. 1920 de Uranüs'ün Balık Burcu'na girmesiyle birlikte savaşın bitiş süreci başlamış ve dünya için yepyeni bir dönem başlamıştı.

Bu dönem içinde 29 Ekim Ekim 1923'te Türkiye Cumhuriyeti ilan edildi. Dünyanın diğer ülkelerinde de büyük değişimler oldu. Uranüs'ün Balık Burcu'nda dolaştığı yıllar boyunca, ekonomik ve politik açıdan geçmiş tecrübelerin ışığında yepyeni bir dönemi başlatan hazırlıklar yapıldı. Çünkü Balık Burcu'ndan sonra gelen Koç Burcu başlangıçlar burcudur. Balık Burcu'nda işlerinizi tamamlar ve Koç Burcu'nda yepyeni bir başlangıç yaparsınız.

KAOSA RAĞMEN

Şimdi ise Dünya yine büyük bir kaosun içinde bulunuyor. Özellikle son yedi yıllık süreç, başta bilgisayar olmak üzere iletişim araçlarındaki keşifler açısından müthiş bir gelişime sahne oldu. Buna bağlı olarak, değişen değerlerin ve zihniyetin zorlayıcı etkilerini de beraberinde geldi. 12 Mart 2003 günü, Uranüs Balık Burcu'na giriyor. Bu durumda, değişimin ilk yılları biraz zor ve son derece yoğun bir biçimde geçecek. Ama daha sonra karmaşanın biteceğini ve yepyeni bir oluşum sürecine girileceğini söyleyebilirim. Üstelik meydana gelen gelişmelern Türkiye'yi ne kadar zorlarsa zorlasın, gökyüzü, gelecek yıllarda Türkiy'nin yükseleceğine dair ipuçlarıyla dolu. Çünkü Türkiye'nin doğum haritasında Uranüs zirvede bulunuyor ve 2006 ile 2007 yıllarında geçiş yapan Uranüs aynı noktaya gelecek. Böylece kaderinde var olan sürpriz değişimleri de gerçekleştirecek. Çok büyük ve köklü değişimlerin yaşanacağı 2006 ve 2007 yılları için hazırlıklar ise bu yıldan itibaren başlıyor. Tabii bu durum Türkiye halkını ve mevcut sistemi zorlayacak olayları da beraberinde getirecek. Ancak, zorlukları kolay aşabileceğini işaret eden şanslı etkilere sahip olduğu için, her türlü zorluğun Türkiye adına 'yükseliş' anlamına gelebileceğini söyliyebilirim.

ŞUBAT'TA TERÖR

Bolluk ve bereket yıldızı Jüpiter, bu yıl Başaklar'ın üzerinde parlıyor ve Türkiye için yepyeni gelişmelere işaret ediyor. Metanet ve disiplini yöneten Satürn ise Yengeç Burcu'nda dolaşacak. Türkiye'nin yükselen burcu Yengeç. Bu durum, halk üzerinde baskı ve zorlayıcı etkiler olacağına işaret ediyor. Ancak, Jüpiter'in iyimser etkileriyle birleşince, zor koşullara direnç göstererek kazançlı çıkacağına da işaret ediyor.

Ocak ayında iletişim alanında başlayan karmaşa ve gerilim Şubat ayında büyük patlamalara ve terör hareketlerine neden olabilir. Hatta dünyayı etkileyecek suikast girişimleri meydana gelebilir.

Yanardağlar uyanabilir ve zehirli gazlar açığa çıkabilir.

Mayıs-Haziran dönemi, ay ve güneş tutulmalarının işaret ettiği önemli değişimleri yaratacak olayların habercisi. Özellikle 31 Mayıs günü meydana gelecek olan güneş tutulması, Amerika'yı etkileyecek. Bu da ABD'nin uluslararası ilişkilerini yeniden gözden geçirmesine sebep olacak. Büyük bir değişim sürecini işaret eden gökyüzünün konumu, Amerika için yepyeni bir sürecin görünür bir biçimde başladığını da gösteriyor.

PSİŞİK SİLAHLAR

Hava kirliliği yaratacak gazlar ve zehirli maddeleri açığa çıkartan nedenler, yanardağların püskürmesi veya kimyasal silahlar yüzünden olabilir. Ayrıca psişik silahların kullanımından da söz edebilirim.

Şimdiye kadar kabul edilmeyen metafizik olayların fiziksel açıklamalarını yapmak için yoğun çalışmalar başlayabilir. Doğrudan doğruya bilinçaltını etkileyecek cihazlar keşfedilebilir.

Bugün kadar kabul görmüş felsefelerin yeniden sorgulanması; bambaşka bir anlayış ve farklı bir felsefeyle davranılması mümkün. Haziran ayında başlayan sürpriz değişimlerin gerilimli etkisi, Ağustos sonu ve Eylül başında açıkça görülebilir. Bu arada deniz ve hava araçlarının bozulabilir, büyük kazalar meydana gelebilir.

Ekim-Kasım ve Aralık döneminde, zorlayıcı etkilere karşılık daha sabırlı ve kararlı bir döneme giriliyor. Özellikle dini, felsefi ve adli organları zorlayacak gerilim, değişiklikler gerçekleştirilmek suretiyle azaltılabilir. Yasaların ve kararların değişeceğine işaret eden gökyüzünün bu konumu, Türkiye'yi güçlü bir biçimde etkileyecek. Aynı zamanda dünya da büyük bir değişim sürecine girmiş olacak.

Ay tutulması: 16 Mayıs ve 9 Kasım

Güneş tutulması: 31 Mayıs ve 23 Kasım
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle