Gündem Haberleri

  2000 bebeğine sezaryen yasağı

  Hürriyet Haber
  21.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İngiltere'de 2000 yılının ilk bebeğine sahip olmak isteyen çiftlerin 17 Mart-1 Nisan tarihleri arasında ilişkiye girmeleri önerilirken, yeni yüzyılın ilk bebeğine normal olmayan yollardan sahip olmak isteyen çiftler için doktorlara yılbaşı gecesi ‘‘sezaryen yasağı’’ getirildi.

  İngiltere'de büyük ilgi gören 2000'in ilk bebeği için yarışın başladığını bildiren The Independent Gazetesi, 17 Mart-1 Nisan tarihleri arasında hamile kalan kadınların yeni yılın ilk bebeğini doğurma şanslarının oldukça yüksek olduğunu yazdı.

  Radyo ve TV kanallarında konuya büyük ilgi gösterilirken BBC ile özel TV kanalı ITV, yeni yüzyılın ilk bebeğinin rol alacağı diziler planladıklarını bildirdi.

  İngiltere'de medyanın şimdiden büyük ilgi gösterdiği 2000'in ilk bebeğinin nasıl belirleneceği konusu ise tartışma başlattı.

  ‘‘İlk bebek haberini kapmak’’ isteyen bir gazetenin 1999 yılının son dakikalarında bir çift ve sezaryen yapmayı kabul eden bir doktorla anlaşması halinde ne olacağı soruları üzerine Kraliyet Doğum Uzmanları Koleji'nin toplandığı açıklandı. Toplantı sonunda yapılan açıklamada 2000 yılına girildiği gece İngiltere'deki kadın doğum doktorlarına sezaryenle doğum yasağı getirildiği bildirildi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı