GeriGündem 20 milyar kefaletle serbest bırakıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

20 milyar kefaletle serbest bırakıldı

Üniversiteli Zeynep’i kaçırıp 18 gün Türkiye’nin gündemini meşgul eden Murat Kılınç, 5 yıl hapisle yargılandığı davada 72 günlük tutukluluğun ardından 20 milyar lira kefaletle dün serbest bırakıldı.

TEKİRDAĞ’ın Çorlu İlçesi’nde, üniversite öğrencisi Zeynep Sağıroğlu’nu kaçırdıktan 18 gün sonra Çanakkale’de yakalanan servisçi Murat Kılınç’ın yargılanmasına devam edildi. Üniversite öğrencisi Zeynep Sağıroğlu’nu (17) zorla kaçırdığı iddia edilen ve Çanakkale’de ele geçirilip tutuklanan turizmci Murat Kılınç (34) ile yardım ve yataklık ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan Nevzat Etik (31) ve Ayhan Karakuş’un (50) Çanakkale Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ikinci duruşması dün yapıldı. Gecikmeli başlayan duruşmada tutuklu sanık Murat Kılınç hakkında, reşit olmayan kızı zorla kaçırmak suçundan 5 yıl hapis cezası istendi. Kılınç ile birlikte, tutuksuz sanıklardan Etik de hákim karşısına çıktı. Tehdit edildiklerini öne sürerek önceki duruşmaya katılmayan Zeynep Sağıroğlu ile annesi Ayşe ve babası Halil Sağıroğlu dünkü duruşmaya da gelmediler. Duruşma, Zeynep Sağıroğlu’nun gerçek yaşının belirlenmesi için yapılacak tetkiklerin sonucunun beklenmesine karar verilerek ertelendi. Sanık Murat Kılınç ise, 20 milyar TLkefaletle serbest bırakıldı.

72 gün sonra serbest

Bayram tatili için İstanbul’daki ailesinin yanına giderken 12 Kasım günü Murat Kılınç tarafından kaçırılan Zeynep Sağıroğlu, 30 Kasım’da Çanakkale’de polisin yaptığı operasyonla kurtarılmıştı. Sanık Murat Kılınç da tutuklanmıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle