GeriGündem 20 güvercine 4 milyar tazminat
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

20 güvercine 4 milyar tazminat

Kayseri'nin Pınarbaşı İlçesi'nde şahin avcılığı yaparken yakalanıp, tutuklanan 4'ü Suriye uyruklu, 6 avcıdan, şahin avında yem olarak kullandıkları 20 güvercin için toplam 4 milyar lira tazminat talep edildi. 

Orman Bakanlığı Kayseri Milli Parklar, Av ve Yaban Hayatı Başmühendisi Timur Erdem, Pınarbaşı İlçesi'nin Kaynar ve Örenşehir Jandarma timleri tarafından düzenlenen operasyonda, şahin avcılığı yaptıkları belirlenen 6 avcı hakkında açılan davaya müdahil olduklarını bildirdi.

Çok sayıda şahin başlığı ip tuzak ile yakalanan 4'ü Suriye uyruklu 6 avcının tutuklandığını anımsatan Erdem, ''Avcılar yakalandıklarında canlı tuzak, av aracı olarak kullandıkları 20 güvercin de ele geçirildi. Merkez Av Komisyonu'nun 39. maddesine göre 2001-2002 av sezonunda av malzemesi olarak kullanılan her güvercin için 200 milyon lira para cezası uygulanıyor.

Ele geçirilen 20 güvercine karşılık toplam 4 milyar lira tazminat talebinde bulunduk'' dedi.    Öte yandan, Pınarbaşı İlçe Cezaevi'nde kalan Suriye uyruklu Aziz Rahil, Rahil Ahmet, Casim Sait ve Halil Elkar ile Ali Kurtoğlu, Halef Horoz, Cumhuriyet Savcılığı'nın isteğiyle Kayseri Kapalı Cezaevi'ne getirildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle