GeriGündem 20 genç guru adayı aranıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

20 genç guru adayı aranıyor


İş ve yönetim felsefesi alanında 2020'ye kadar bir Türk gurunun çıkması için hayata geçirilen 'Young Guru Academy' ikinci dönem adaylarını arıyor.

Türkiye 2020 yılına kadar iş ve yönetim felsefesi alanında dünyaya yön verebilecek bir 'guru' çıkartabilecek mi? Bu sorudan hareketle hayata geçirilen 'Young Guru Academy' (YGA) projesi ikinci yılında yine guru adaylarını arıyor. Bu yıl Avrupa Komisyonu sponsorluğunda, Hürriyet İK Gazetesi ve yenibir.com işbirliği ile gerçekleştirilecek olan YGA projesi için kayıtlar başladı. Adayların www.youngguruacademy.org sitesine girmesi ve ilk elemeyi geçmek için şu soruları 200 kelimeyi geçmeyecek şekilde yanıtlamaları gerekiyor:

‘‘Yıl 2020 ve sen dünyanın önde gelen uluslararası saygın iş ve yönetim dergilerine kapak oldun. 1. Ne başardın?, 2. Nasıl başardın?‘‘

Adaylar, 31 Mayıs'a kadar internetten başvuru yapabilecekler. Başvurular arasından seçilecek 20 kişi 21-25 Haziran arasında İstanbul Saklıköy'de bir araya getirilerek 20'ye yakın yerli ve yabancı uzmandan eğitim alacak. Eğitim sonunda adaylar bir ortak bildirge hazırlayacaklar.

Eğitim vermesi kesinleşen uzmanların isimleri şöyle: Osman Sınav, Serdar Erener, Sinan Yaman, Selim Şiper, Dr. Yalçın Duran, Stephan Barral, Haluk Ziya Türkmen, Hasan Yılmaz, Tınaz Titiz, İbrahim Mirhmahmutoğulları

Eğitim dili Türkçe olacak. Ancak yabancı eğitimciler de olacağı için İngilizce bilme koşulu var. Türkiye'deki tüm üniversitelere açık olan projeye bu yıl yabancı yurtdışındaki üniversitelerde okuyan öğrenciler de başvurabilecek. YGA'nın ilk yılında web sitesi 50 bin kişi tarafından ziyaret edilmiş ve iki binin üzerinde başvuru yapılmıştı.

Başvuru için: www.youngguruacademy.com

Yorumları Göster
Yorumları Gizle