Gündem Haberleri

  20 cm'lik fark yüzünden ambulans elde kaldı

  Muhammet KAÇAR/ RİZE,(DHA)
  27.01.2011 - 10:57 | Son Güncelleme:

  RİZE’ye kış mevsiminde kullanılmak için gönderilen paletli ambülans, yanlış taşıyıcı araç alınınca şehir merkezinde kaldı. 3.30 metre yüksekliğindeki ambülans, satın alınan TIR’ın 1.40 metre yüksekliğindeki taşıyıcı dorsesine konulunca, karayolları standartlarına göre yüksekliği 4.50 metre olan tünel ve üst geçitlerin altından geçemedi.

  TÜNEL YÜKSEKLİĞİ UNUTULDU

  Rize’de fıkralara konu olabilecek olay şöyle gelişti: Sağlık Bakanlığı, bir süre önce Rize Sağlık Müdürlüğü’ne paletli kar ambulansı gönderdi. Bunun üzerine il Özel İdaresi, ambülansın kış koşullarında gerekli görülen alanlara taşınabilmesi için 240 bin lira harcamayla TIR aldı. Ancak, TIR’ın kar ambülansının yanısıra başka araçların naklinde de kullanılmasını düşünen Özel İdare’nin, karayollarının 4.50 metre olan üst geçit ve tünel yüksekliği standardını gözönüne almayı unutması, hem TIR’ı hem de paletli ambülansı garajda bıraktı. 3.30 metre yüksekliğindeki kar ambülansı, dorse yüksekliği 1.40 metre olan TIR’a konulunca yerden yükseklik 4.70 metreye ulaştı ve araçların tünel ve üst geçitlerin altından geçmesi mümkün olmadı.

  "ÜST GEÇİTLERE TAKILIYORUZ"

  Paletli kar ambulansı şoförü Abdullah Arslan, 6 tekerli, ahşap, alçak ve kayar kasalı araç istediklerini ancak Özel İdare’nin başka işleri için de kullanabileceğini düşünerek farklı araç satın aldığını belirterek, "Ama alınan bu araç bizim işimize yaramıyor. 3.30’luk paletli kar ambülansı 1.40 metrelik taşıyıcının üzerine çıktığında yükseklik 4.70 metreye ulaşıyor. Böyle olunca da üst geçitlere, tünellere takılıyoruz" dedi.

  20 cmlik fark yüzünden ambulans elde kaldı 20 cmlik fark yüzünden ambulans elde kaldı
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı