Gündem Haberleri

  2 trilyonluk ihraç malını çaldılar

  İstanbul
  28.09.2005 - 12:29 | Son Güncelleme:

  Esenler ve Güngören'deki operasyonlarda, ihraç edilmek üzere nakliye amacıyla aldıkları yaklaşık 2 trilyon lira değerindeki cam ve beyaz eşyayı yerine teslim etmeyerek çaldıkları öne sürülen 16 kişi yakalandı.

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Protokol ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Asayiş Şube ile Esenler İlçe Emniyet müdürlüklerince, 24 Eylül Cumartesi günü ortaklaşa yapılan çalışmalarda, ihraç edilmek üzere nakliye suretiyle yükledikleri yaklaşık 2 trilyon lira değerindeki cam ve beyaz eşyayı gümrüğe götürmeden önce kendilerine ait depolara bırakarak boş konteynırları yurt dışına gönderdikleri belirlenen 16 kişinin yakalandığı bildirildi.

    

  Bu kişilerin gözaltına alındığı kaydedilen açıklamada, mahkemeden alınan arama kararı üzerine Güngören'de bulunan 2 ayrı depo ve 1 işyeri ile Esenler'deki 3 ayrı depoda arama yapıldığı kaydedildi.

    

  Aramalar sonucu müştekilere ait olan 20 bin 28 koli cam eşya, 170 adet çamaşır makinesi, 68 adet fırın, 1'er adet mühür teli ve kurşun, Volvo marka araç, TIR ve çekicisi, kamyon ile yük araçlarının mühürlenmesinde kullanılan aparat ele geçirildiği belirtildi.

    

  Zanlılardan 6'sının ifadelerinin alınması sonrası Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla serbest bırakıldığı ifade edilen açıklamada, 10 kişi hakkında ise “yaklaşık 2 trilyon lira değerindeki nakliye amacıyla yükledikleri malları yerine teslim etmeyerek emniyeti suiistimal suretiyle çalınmasına” ilişkin yasal işlem yapıldığı ifade edildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı