Gündem Haberleri

  2 Nisan’da suç işlemek mi istiyorsunuz

  Şaban SEVİNÇ/ANKARA
  26.03.2005 - 02:14 | Son Güncelleme:

  Yeni Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) yürürlüğe gireceği 1 Nisan öncesinde, basına yönelik cezalar konusunda ağır eleştiriler alan Adalet Bakanı Cemil Çiçek, gazetecilerin 2 Nisan’da suç işleme hevesi içindeymiş gibi hareket ettiğini önü sürdü.

  Çiçek, ‘Niye bu kadar korkuluyor anlamıyorum. Tamam basına engel olmasın, ama insan onur ve haysiyetine de saygı gösterilmesi lazım’ dedi.

  TBMM kulisinde sorularımızı yanıtlayan Çiçek, ‘Şimdi bizi eleştirenler zamanında 4 klasör dolusu yazı yazmışlar, hepsi övüyor, büyük reform falan diye’ dedi. TCK tasarısı Meclis’te görüşüldüğü sırada basında çıkan yazıları toplattığını belirten Çiçek, bu yazılarda basın cezalarına yönelik ciddi bir eleştiri olmadığını söyledi. Çiçek, ‘Şimdi kıyamet koparılıyor, o zaman bu itirazlarını yapmış olsalardı elbette dikkate alınabilirdi’ dedi.

  TCK’daki basın cezaları konusunda yeni düzenleme yapılabileceğini ve bu amaçla komisyon da oluşturduğunu anımsatan Çiçek, ancak iş yoğunluğu nedeniyle bugünden yarına bir değişiklik yapılamayacağını söyledi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı