Gündem Haberleri

  "2 lojmanı da boşaltacağım"

  Ergün AYAZ/İZMİT(Kocaeli),(DHA)
  22.08.2009 - 16:23 | Son Güncelleme:

  İZMİT'in Arızlı mevkiindeki Irak deprem konutlarına taşınmasına, burada oturan depremzedelerin dünkü gösteri sırasında tepki gösterdiği Kocaeli Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli 2 gün izne ayrıldı.

  İstanbul Şişli'de de lojmanda eşyasının bulunduğu ileri sürülen İspirli, tepkinin kendisini çok üzdüğünü belirterek, “Şu anda kendime kiralık ev arıyorum. Him İzmit Arızlı'daki, hem de İstanbul Şişli'deki daireyi boşaltacağım” dedi.

  İzmit Arızlı Mevkii'nde Irak'ın yardımıyla yapılan deprem konutlarından, depremzedelere boşalttırılan evlerin bürokratlara lojman olarak verilmesini protesto edenler, dünkü gösteriler sırasında burada oturan bazı vali yardımcıları ile Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli'ye de sözlü tepki gösterdi.

  Protesto gösterileri sırasında çekilen fotoğraf ve görüntüleri gazetelerde ve televizyonlarda yer alan ve 9 ay önce İstanbul'dan Kocaeli'ne atanan Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli'nin İstanbul Şişli'de Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ait lojmanda da eşyaları bulunduğu belirlendi.
  Depremzedelerin tepkilerinin ardından Nevzat İspirli bu sabahtan itibaren 2 günlük izne ayrıldı. DHA muhabirinin telefonla ulaştığı Nevzat İspirli, Şişli'deki lojmanın süresinin Ağustos sonunda biteceğini söyledi. İspirli, gelişmelerle ilgili şunları söyledi:

  “İzmit Arızlı'daki konuta 225 TL kira ödüyorum. Orası lojman değil. İstanbul Şişli'deki lojmanda oturmak için Ağustos sonuna kadar süre istemiştim. Şişli'deki lojmanı da boşaltıyorum. Kendime şimdi ev arıyorum. İki evi de boşaltıyorum. Şişli'deki lojmanı haksız yere kullanmadım. İl Milli Eğitim Müdürü olarak müsadeli oturdum. Şimdi ikisini de boşaltıyorum.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı