Gündem Haberleri

  2 kuzenini öldüren çiftçiye 39 yıl hapis

  ADANA, (DHA)
  11.02.2011 - 11:40 | Son Güncelleme:

  ADANA’nın Karataş İlçesi’nde, tarla ve borç- alacak anlaşmazlığı nedeniyle 2 kuzenini öldürdüğü iddiasıyla yargılanan çiftçi 43 yaşındaki Yusuf Kenan Yetimoğlu, toplam 39 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  İlçeye bağlı Adalı Köyü yakınında 18 Ekim 2009’da meydana gelen olayda, 46 yaşındaki Mustafa Yetimoğlu ile kardeşi 38 yaşındaki Cengiz Yetimoğlu pompalı av tüfeğiyle vurularak öldürüldü. Yetimoğlu kardeşleri öldürdüğü öne sürülen amcaoğulları Yusuf Kenan Yetimoğlu tutuklandı. ’2 kişiyi kasten öldürmek’ suçundan 2 kez ömürboyu hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan Yusuf Kenan Yetimoğlu, Adana 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasına çıktı.

  Cinayetten bir süre önce kuzenlerinden Cengiz’e borç para verdiğini söyleyen sanık Yetimoğlu kendini şöyle savundu:

  "Cengiz, borcunun bir kısmına karşılık bir büyükbaş hayvan, zirai ilaç ve pamuk tohumu verdi. Aramızda alacak meselesi devam ederken, daha önce amcama ait olan bir tarlanın satılacağını duydum. Bu tarlayı alabilmek için kapora verdim. Ancak Mustafa ve Cengiz ’bu tarla babamızındı niye alıyorsun?’ diyerek tepki gösterdiler. Ayrıca Mustafa’nın, haberim olmadan benim adıma belge düzenleyerek kredi çektiğini öğrendim. Bu para ödenmediği için icralık oldum. İcra memurları tarlayı haczedeceklerini söylediler. Mustafa da babasına ait olan başka bir tarlaya icra konulması önerisinde bulununca kabul ettim. Ancak Cengiz bu duruma da tepki gösterdi."

  ’TABANCA VE TÜFEKLE ÖNÜMÜZÜ KESTİLER’

  Olay günü de eşi iki oğlu ve kızıyla tarlasına giderken Mustafa ve Cengiz Yetimoğlu’nun önlerini kesip, kendisine ve eşine küfür ettiklerini öne süren Yusuf Kenan Yetimoğlu, "Mustafa’nın elinde tabanca, Cengiz’in elinde de tüfek görünce, ’bize zarar verecekler’ düşüncesiyle tüfeğimi alıp istemeyerek ateş ettim. Pişmanım" dedi.

  Mahkeme heyeti, sanık Yusuf Kenan Yetimoğlu’nu, Cengiz Yetimoğlu’nu öldürmekten 14 yıl 2 ay, Mustafa Yetimoğlu’nu öldürmekten de 25 yıl hapis cezasına çarptırdı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı