GeriGündem 2 çocuk annesi domuz gribinden öldü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2 çocuk annesi domuz gribinden öldü

İZMİR'in Torbalı İlçesi'nden, yüksek ateş ve solunum yetmezliği şikayetiyle 2 Aralık'ta İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan 24 yaşındaki Teslime Yayan, yaşamını yitirdi. 21 gün önce ikinci kez anne olan Yayan'ın kanında domuz gribi virisüne rastlandığı açıklandı.

Torbalı'nın Kuşçuburun Mahallesi'nde oturan Teslime Yayan, 26 Kasım'da, ikinci çocuğunu dünyaya getirmek üzere Torbalı Devlet Hastanesi'ne yatırıldı. Burada sezaryenle bir erkek bebek dünyaya getiren Yayan, 2 gün sonra taburcu edildi. Yayan, taburcu edilmesinden 5 gün sonra bu defa yüksek ateş ve solunum yetmezliği şikayetiyle, bir un fabrikasında işçi olarak çalışan eşi 30 yaşındaki Mehmet Ali Yayan tarafından tekrar aynı hastaneye kaldırıldı. Burada durumunun ağır olduğu belirlenen Teslime Yayan, İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Burada yapılan tahlil ve kontroller sonucunda kanında domuz gribi olarak bilinen H1N1 virüsüne rastlanan Yayan, yoğun bakım ünitesine alındı. Yayan, 14 gün süren yaşam mücadelesini dün sabah saatlerinde kaybetti. Yayan'ın ölüm haberini alan yakınları büyük üzüntü yaşadı.

Teslime Yayan'ın hastane morgundan bugün alınan cenazesi, doğup büyüdüğü Torbalı'nın Kaplancı Köyü'ne getirildi. Kaplancı Camisi'nde öğle vakti kılınan namazın ardından Yayın'ın cenazesi köy mezarlığında toprağa verildi.

VİRÜSÜ HASTENEDE KAPTI İDDİASI

Kızının ölümünden doğum yaptığı Torbalı Devlet Hastanesi'ni sorumlu tutan Hasan Yanç, “Kızım doğum sancıları başlayınca ameliyathaneye alınmıştı. Ancak, durumu daha acil bir hasta gelince iki saat ameliyathanede beklemek zorunda kalmıştı. Doğumun ardından taburcu edilen kızım burada soğuk algınlığına bağlı olarak rahatsızlandı. Hastanede yapılan tahliler sonucunda da kanında domuz gribi virüsüne rastlandı. Torunlarım Ali (5) ile Samet (21 günlük) annesiz kaldı” diyerek, gözyaşı döktü.

Torbalı Devlet Hastanesi Başhekimi Şenol Topçu, hastanın taburcu edildiğinde son derece sağlıklı olduğunu ileri sürerek, “Hastanemizde bugüne kadar domuz giribi vakasına raslanmadı. Kendisi hastalığı dışarda kapmış olabilir” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle