Gündem Haberleri

  2 çocuğuyla çadırda yaşıyor

  Hürriyet Haber
  03.10.2007 - 12:57 | Son Güncelleme:

  Hatay'ın Dörtyol ilçesinde, eşinden ayrıldıktan sonra 2 çocuğuyla mezarlık yanında kurduğu çadırda yaşayan genç kadına, kaymakam Hayri Sandıkçı sahip çıktı.

  Ocaklı Mahallesi Karapür Mezarlığı yanına kurduğu çadırda, lise öğrencisi kızı ve ilköğretim okulu öğrencisi oğluyla yaşam mücadelesi veren Hacer Girer'in (35), sefalet içindeki yaşamı, kaymakamın sahip çıkmasıyla son bulacak.

  Bir yıl önce eşinden ayrıldığını ve kirasını ödeyemediği için evden çıkartıldığını belirten Girer, AA muhabirine şunları söyledi:

  “Daha önce temizlik ve çeşitli günübirlik işlerde çalışarak çocuklarımın geçimini sağlıyordum. Şimdi kimse bana iş vermiyor. İki çocuğumla çok zor durumdayız. Eşyam da kirasını ödemediğim için çıkarıldığım evde rehin kaldı. Sefalet içinde, kurduğumuz derme çatma bir çadırda yaşıyoruz. Çocuklarım okula gidiyor. Çocuklarımın ders çalışacak ortamı bile yok. Tuvalet ihtiyacımızı yakınlardaki evlerde
  yaşayanlardan izin alarak gideriyoruz. Komşularımızın verdiği birkaç kap yemekle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının desteğiyle ayaktayız.”

  Dörtyol Kaymakamı Hayri Sandıkçı, vakıf aracılığıyla gıda ve yakacak ihtiyacı karşılanan Hacer Girer'e bir yılda ayrıca 1840 YTL verildiğini belirtti.

  Sandıkçı, “Sosyal dayanışmanın en yoğun yaşandığı ramazanda bir ailenin bu durumda olması, bizleri üzüyor. Aileyi eve yerleştirip kirasını ödeyeceğiz, diğer sorunlarını da çözeceğiz. Ev buluncaya kadar öğretmenevi veya kamu kuruluşu lojmanında kalmasını sağlayacağız” diye konuştu.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı